https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Zerk’ten iddia: “Cumhurbaşkanı, kabinenin tamamını Temsilciler Meclisi’ne aday göstereceğini söyledi” - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Zerk’ten iddia: “Cumhurbaşkanı, kabinenin tamamını Temsilciler Meclisi’ne aday göstereceğini söyledi”

Zerk’ten iddia: “Cumhurbaşkanı, kabinenin tamamını Temsilciler Meclisi’ne aday göstereceğini söyledi”

Gazeteci Deniz Zerk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekili adayı olarak bakanları aday göstermeyi planladığını iddia etti.

Fox TV’nin “Middle Page” programının sunuculuğunu yapan Zirk, “50+1’de 1 çok önemli. Başkan bunun için çok tedirgin oldu. Bu taktiği daha önce kullandı” dedi.

Zeyrek, Erdoğan için her maçın değerli olduğunu ve Erdoğan’ın bakanları çok başarılı bulduğunu söyledi. 3 alırsak 5 alacağız diye hesaplanıyor. 11 bakanın oy artırmayı düşündüğünü duydum.

Öte yandan üç parti yetkilisiyle görüştüğünü söyleyen Zirk, bakanların kendilerini meclise aday göstermekten çekinmediklerini ifade etti.

“Bazı bakanlar görev yaptıkları illeri deprem bölgesinde gösterecek”


Manisa’da deprem

Zerk dedi ki:

Cumhurbaşkanı, deprem bölgesinde görev yaptıkları illerde başka bakanları da aday göstermeyi düşündüğünü yönetim toplantısında açıkça söyledi. Burada Hatay’dan Fahrettin Koca’yı aday göstermek istiyorlar. Milli Eğitim Bakanını Hatay’dan aday göstermek istiyorlar. Malatya. Başkan, tüm Kabineyi Parlamento adayı yapacak. Mesela Hulusi Akar’ı Kayseri’ye aday yapacaklar.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın