https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Yurtdışında kullanılan oylar Türkiye’ye getiriliyor – Yerel Haberler

Yurtdışında kullanılan oylar Türkiye’ye getiriliyor

Yabancı seçmen listelerinde kayıtlı vatandaşlar için 73 ülkede kurulan sandıklarda 20 Mayıs’ta başlayan oy verme sürecinin tamamlanmasının ardından, görevliler tarafından mühürlenmiş çantalar ülkeye getiriliyor.

Türk Hava Yolları’nın (THY) tarifeli uçakları ile kurye ve siyasi parti temsilcilerinin refakatinde oy zarflarının bulunduğu bazı çantalar İstanbul Havalimanı’na getirildi.

Uçaktan alınan oy pusulalarının bulunduğu mühürlü poşetler, yetkililer tarafından apronda bekleyen bir araca yerleştirildi. Mühürlü poşetler, görevliler nezaretinde havalimanında Dış Seçim Alanı Başkanlığı’na teslim edildi. Sandıklar, İstanbul Havalimanı’nda 7 kilitle açılabilen demir kapılı bir odada, hakimler ve Dışişleri Bakanlığı görevlileri nezaretinde görevliler tarafından çantalar içinde muhafaza edildi.Trabzonspor’dan KVKK’ya siber saldırı nedeniyle veri ihlali ihbarı

Oyların bulunduğu çantalar bugün Arnavutköy 4’üncü Geçici Gümrük Kapısı Seçim Kurulu tarafından karayoluyla güvenlik önlemi alınarak Ankara’da bulunan Yabancı İlçe Seçim Kurulu’na gönderilecek.

Oyların bulunduğu çantalar yarına kadar İstanbul’a getirilmeye devam edecek.

Yurt dışı temsilciliklerde oy kullanma işlemleri 24 Mayıs’ta sona ererken, İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanlarının da aralarında bulunduğu gümrüklerde 28 Mayıs saat 17.00’ye kadar oy kullanabilecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın