https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
YSK, seçime katılacak parti sayısını açıkladı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » YSK, seçime katılacak parti sayısını açıkladı

YSK, seçime katılacak parti sayısını açıkladı

YSK Genel Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 28’inci milletvekilliği seçimleri için YSK mitingi öncesi YSK binasına girdiğinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Oylama 08.00-17.00 saatleri arasında yapılacak

Yener, “Bugünkü gündemimizde hangi siyasi partilerin seçimlere katılacağının belirlenmesine yönelik bir çalışma olacak. Çalışmamız tamamlandığında sizleri bilgilendireceğiz.” YSK’de yapılan toplantının ardından seçim saatlerinin 08.00-17.00 saatleri arasında 14 Mayıs’ta yapılması ve 36 siyasi partinin seçime katılabilmesi kararlaştırıldı.

seçime katılan partiler


Kılıçdaroğlu: Acıyı paylaşmak istiyorsanız aynı yaşam koşullarında yaşamak zorundasınız

Birlik Adalet Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Anavatan Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Büyük Türkiye Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrasi ve Atlim Partisi, Demokratik Sol Parti, Demokrat Parti, İşçi Partisi, Gelecek Partisi, Gençlik. Partisi, Güç Birliği Partisi, Hak ve Hürriyetler Partisi, Halk Kurtuluş Partisi, Halkların Demokratik Partisi, Hür Dava Partisi, İYİ Parti, Vatan Partisi, Millet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Milli Yol Partisi, Mutluluk Partisi, Sol Parti, Türkiye Değişim Partisi, Parti Türk İşçileri, Türk Komünist Hareketi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Yenilik Partisi, Yeni Türkiye Partisi, Yeşiller Partisi ve Gelecek Solu Partisi, Zafer Partisi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın