https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Yıkılan hastanelere atanan doktorlar – Dokuz8haber - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Yıkılan hastanelere atanan doktorlar – Dokuz8haber

Yıkılan hastanelere atanan doktorlar – Dokuz8haber


Anket sonucu açıklandı, güven oylamasında sonuncusu Kızılay oldu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle 2 milyonu aşkın kişi bu bölgelerden göç etmek zorunda kalırken, yeni mezun doktor ve uzman doktorların 1 Mart’ta deprem bölgesine atamalarının büyük çoğunluğu devlet hizmet yükümlülüğü kapsamında yapıldı 109. Sağlık Bakanlığı Sağlık. Depremde yıkılan veya ağır hasar gören hastanelere çok sayıda doktor atandı.

BirGün’den Berkay Sağol’un kehanetine göre; Hatay Samandağ Devlet Hastanesi’ne atanan yeni mezun doktor, “Depremden sonra muhtemelen personelin yarısından fazlası doğrudan deprem bölgesine gitti. Aslında biraz zorlandık diyebilirim. Orada da personel alımı yapıldı.” Bildiğimiz hastaneler yıkıldı.Burada ikamet şartları nasıl sağlanacak?Hastanelerin tam durumu nedir?Sağlık nasıl ve hangi şartlarda veriliyor?Hepsi soru işareti.Mesela Samandağ Devlet Hastanesinde çalışacağım. Hatay’daki depremin ardından hastanenin boşaltıldığı söylendi ancak binanın şu anki durumunu bilmiyoruz.

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanan uzman doktor, “Deprem döneminde kendi hastanemde gönüllü olarak çalıştım. Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atandım ancak ek bina yıkıldı ve çok sayıda meslektaşım hayatını kaybetti. o enkazda.Hastanenin ana binasının hasar gördüğü ve yıkılacağı söylendi.Hatay’da Sağlık Müdürlüğü binasının yıkılmasından bu yana bir sorun daha ortaya çıktı.Şu anda burada çalışanların en büyük sorunu bu alan barınma.Sağlık Bakanlığı ile defalarca görüştüm cevap alamadım.Açıklama yapılırsa belki rahatlarız ama bir şey söylenmiyor.Nasıl gideceğiz, nerede kalacağız, ne yapacağız? yapacak mıyız? Hepsi bir muamma.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın