https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Yeşil Sol: İkinci turda değiştireceğiz – Yerel Haberler

Yeşil Sol: İkinci turda değiştireceğiz

Haber: Belgizar Ebere Şimşek

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden en çok etkilenen iller arasında dördüncü sırada yer alan Malatya, 14 Mayıs’ta yüzde 69,3 oyla Cumhur İttifakı’na oy verdi. Depremin ardından 4 kez Malatya’ya gelen Cumhur İttifakı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 4 milletvekili kazandı. Meclise toplam 6 milletvekili gönderen Malatya’da hem CHP hem de MHP milletvekili çıkardı. 2018 seçimlerinde iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’ne yüzde 70 destek veren Malatya’da bu seçimlerde önemli bir düşüş yaşanmadı. Seçmenler yine iktidar için oylarını sandıkta kullandılar. Malatya’da sandıkların güvenliği avukatlara sorulacak.

Malatya, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için Pazar günü yeniden sandık başına gidecek. 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı yüzde 69,3 oy oranıyla destekleyen Malatya’da bu kez sandıkların güvenliği avukatlar tarafından garanti altına alınacak.

CHP’li avukatlar, 13. tur cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için sandıkları güvence altına almak için sahaya çıktı. Pazar günü yapılması planlanan seçimler için Malatya’da 73 avukat sahada olacak.BBDSO’nun “Soundtrack Sezon Kapanışı” konseri

Sahayı gezecek avukatlar, sorumlu bir tur yapacak. İlçe seçim kurullarına da 45 avukat katılacak. Avukatlara, Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu adına sandık ve seçim kurullarında da itiraz yetkisi verilecek.

Malatya 9

Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenlerinden Yeşil Sol Parti’nin Malatya milletvekili adayı Yusuf Bozkoş, Malatya’nın 14 Mayıs sonrası siyasi tablosunu değerlendirdi. Bozkoş, 14 Mayıs seçimlerine ait görüntünün gerçeği yansıtmadığını iddia etti. Bozkos yaptığı açıklamada, “14 Mayıs seçimlerine ilişkin tabloyu ‘doğru’ olarak değerlendirecek olursak Malatya’da siyasi tablonun değişmediğini söyleyebiliriz.

HDP’nin kapatılma tehdidi nedeniyle seçimlere katılamadığına işaret eden Bozkoş, yeşil solu sahada tanımak için yeterli zamanın kalmadığını söyledi. Buzzcos’u takip edin:

“Yeşil Sol Parti’yi bir ay içerisinde sahada tanıtmanın zorluğu ve seçim kurullarındaki temsilimizin sona ermiş olması partiyi sahaya yeterince yansıtmadı. Ancak daha birçok sebep var. Şunu da söyleyelim. 10 bin oy geçersizdi Yeşil Sol ve hiçbir parti Yeşil Sol gibi kampanya yürütmedi” diye konuştu.“7 Şubat’tan Seçim Günü’ne kadar sahada yürüyenler gibi biz de seçim sonuçlarının çok detaylı bir değerlendirmeye tabi tutulduğuna inanıyoruz. Adını bilmediğiniz partilerin bizden fazla oy alması işin doğasına aykırıdır.”

“Partiler milliyetçilik yarışına girdi”

Ülkedeki mevcut siyasi durumu yanıltıcı bir tablo olarak değerlendiren Bozkoç, partilerin milliyetçilik yarışına girdiğini belirtti. Bozkoš, milliyetçi söylemlerin dozunun arttığını belirterek, “Taraflar milliyetçilik yarışına girdiler. Bu, ülkede geçim mücadelesi veren, büyük bir ekonomik ve ekonomik kriz yaşayan insanımıza da fayda sağlamaz. toplumsal tecrübe.yıkım..Asıl olan demokratik duruş.. Ne yazık ki küçük faşist partilerin temsilcilerini “yakalamak” için milliyetçi söylemlerin dozu.Ülke bu tabloyla ikinci tura gidiyor.

İkinci turda değiştireceğiz.

“Yeşil Sol Parti olarak ilk turda tek adam rejimini durdurduk” diyen Bozkoş, şöyle devam etti: “İkinci turda değiştireceğiz. İkinci turda tüm muhalefetin daha uyumlu olduğunu da söyleyebiliriz. En azından sandıklar daha iyi korunacak Son olarak çağrımız şudur: “Oy vermeyen ikna edilerek sandığa götürülmelidir. Umarız ve ümit ederiz ki ülke bundan kurtulur ve adamın emri demokrasinin yolunu açar.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın