medyauzmani.com
Yenimahalle’den annelere uyuşturucuyla mücadele eğitimi – Yerel Haberler

Yenimahalle’den annelere uyuşturucuyla mücadele eğitimi

Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Yeni Mehla Belediyesi iş birliğiyle Yeni Mehla’da annelere uyuşturucuyla mücadelede farkındalık çalışmaları yapıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın çocuk ve gençlerin uyuşturucu kullanmasını önlemek amacıyla yürüttüğü “En İyi Anne Uyuşturucu Polisi Projesi” kapsamında Barıştepe Yenimahalle Evi, Batıkent Meydan AVM ve Karşıyaka Kültür Merkezi’nde 3 günlük eğitimlere yüzlerce kadın katıldı.

Çocuklar için Anne Takibi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Suçları ile Mücadele Şube Müdürlüğü’nden ilgili personel, projenin amacının annelerin duyarlılık ve duyarlılığını artırmak olduğunu vurgulayarak, uyuşturucuyla ancak kolluk kuvvetlerinin mücadele edebileceğini söyledi. Sempozyumda yer alan annelerden, çocuklarının kimlerle ve nerede vakit geçirdiklerini takip etmeleri, çocukların psikolojik ve fiziksel değişimlerini yakından takip etmeleri istendi.

Seminerde kadınlara uyuşturucu nedir, bağımlılık, maddeye başlama nedenleri ve bağımlılık döngüsü gibi konularda detaylı bilgiler verilirken, bilgiler soru cevap şeklinde katılımcılarla paylaşıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın