https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Yemin Koruyucuların lideri, ABD Kongre baskını davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. – Yerel Haberler

Yemin Koruyucuların lideri, ABD Kongre baskını davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Washington D.C.’deki ceza duruşmasında “Bu ülkenin inanılmaz derecede bölünmüş olduğunu düşünüyorum” dedi. Rhodes, Proud Boys gibi grupların aksine Oath Keepers’ın şiddet nedeniyle 6 Ocak 2021’de Kongre Binası’nda bulunmadığını iddia etti.

Columbia Bölge Mahkemesi Yargıcı Amit Mehta, Rhodes’u kışkırtıcı komplo kurmak ve Kongre Binası’na yapılan saldırıyla ilgili diğer suçlamalardan 18 yıl hapis cezasına çarptırdı.ABD’de yeni konut satışları Nisan’da beklentileri aştı

Mehta, kararı açıklamadan önce Rodos’u “bu ülke ve demokrasisi için sürekli bir tehdit ve tehlike oluşturduğunu” söyleyerek azarladı.

Aşırı sağcı grubun lideri Rhodes, 6 Ocak’ta görülen davalarda en uzun süre hapis cezası alan ve terör kapsamında ilk sertleşen sanık oldu.

Savcılar, sanığın suçlarının federal terörle mücadele yasaları uyarınca daha uzun hapis cezasını hak ettiğini ileri sürerek 58 yaşındaki Rhodes için 25 yıl hapis talebinde bulunmuştu.

4 Ekim 2022’de, bir kongre baskınında “isyana kışkırtmak için komplo kurmak” suçundan Yemin Koruyucular üyeleri hakkında yargı süreci başlatıldı. (AA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın