https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Vatan Partisi’ne bağlı Esenyurt örgütü Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıkladı – Yerel Haberler

Vatan Partisi’ne bağlı Esenyurt örgütü Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıkladı

Balad Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Tango Karakoş, teşkilatı ile; Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini açıkladılar. CHP İstanbul İlçe Başkanı Kanan Kaftancıoğlu, “28 Mayıs’ta ‘Canı ne zaman isterse evlenir’ diyen çocuğa karşı ’18 yaşına kadar herkes çocuk’ diyenlerden bir seçim yapacağız. 28 Mayıs’ta vatanını gerçekten sevenler ile vatanını lafta değil özünde sevenler ile ülkesi çıkarları söz konusu olduğunda koli satanları seçeceğiz.

Tango Karakos: 100 bin imza sürecine en büyük katkıyı biz yaptık

Pazar günü yapılacak seçimlerde Millet İttifakı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini anlatan Tanju Karakoş, şunları söyledi:

“Gecesini gündüzünü değişim için, geleceği için zor şartlar altında geçiren değerli teşkilatıma ve maddi imkansızlıklara rağmen dimdik ayakta duran ve ayakta kalmaya devam eden tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İlçe binamızı birlikte oluşturduk. Bazıları çizdi. Kimi sandalye taşıdı, kimi evine bilgisayar getirdi.Ve 43 ilçemizin 41’inde örgütlendik, ilçe başkanlıklarımızı kurduk ve 100 bin imza sürecine en çok Esenyurt olarak katkı sağladık. Çekiliş sonucu 300 kişinin bulunduğu sandık kurulunda yer aldık, tüm okullarda okul müdürlerimizi atadık.Sandık güvenliğini aldık.İçimizdeki yazılımcı ve programcı arkadaşlarımızın emekleriyle, kendi seçim sistemimizi oluşturduk, verileri anında ve güvenli bir şekilde aldık.Bunca emek ve emeğin elbette bir sebebi vardı ve bu da Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce’nin dediği gibi ‘Türkiye’nin değişmesi lazım’ sözüydü.

“Burası bizim ülkemiz”

Muharrem İnce Bey önderliğinde yola çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Sözlerimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tavrıyla söylediğimiz, mavi dedik yani vatan, adalet, vicdan dedik, işsizler için çalış dedik. İnandığımız doğrulara sadık kaldık ve hemen harekete geçtik. Ben de bu ülkede küçük bir çocuk olarak iki kız babasıyım. Onların geleceği için ülkenin çağdaş, demokratik, laik ve hukuk sistemi ile muasır medeniyetler seviyesinde olmasını istiyorum. Çocuklarımız ve geleceğimiz için endişe duymadığım bir ülke istiyorum. Örneğin, kızımın saçlarının rüzgarda serbestçe uçuşmasını ve mutlu ve tasasız bir şekilde seyahat etmesini istiyorum. Son günlerde televizyonlarda ve gazetelerde sık sık “Gençler yurtdışına gitmek istiyor” sözlerini duyuyoruz. Gençler, dostlarım, hiçbir yere gitmiyoruz. Bu topraklar bizim. Başka bir ülke yok, ev gibi bir yer yok. Bu sokaklar, bu göller, bu dereler, bu ovalar, bu ormanlar bizim.

“Ateşsiz kararı oybirliğiyle aldık”

Biz sokakları temizlemezsek kimse temizlemez, ağaçlarını sulamazsak kimse sulamaz, göllerine sahip çıkmazsak kimse sulamaz. Göllerini temizleyeceğiz, ormanlarını koruyacağız, yollarını süpüreceğiz. Yanmış orman ağaçlarını yeniden dikeceğiz. Umutlarını ye, hiç yok. 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce adaylıktan çekildi, göreve geldi ve gereğini yaptı. Ayrıca organizasyonumuzu ücretsiz. Şimdi önümüzde ikinci tur seçimler var. 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Esenyurt Vatan Partisi olarak ilçe yönetim kurulu, gençlik ve kadın kolları yöneticileri ile bir araya gelerek konumumuzu ve konumumuzu belirledik. Aynı kararı Yönetim Kurulu’nda oy çokluğu ile değil, ateş yakmadan oybirliği ile aldık.

“KILIÇDAROĞLU’nun yanında olacağız”

Gerekçemiz, gelecek kaygısı taşımadan ülkemizin daha aydınlık bir geleceğe sahip olmasını istememizdir. Bizler sadece sandık başına gidip oy kullanan değil, aynı zamanda toplumu için ayağa kalkan siyasetçileriz. Bir sorumluluğumuz var ve belirli bir hedef kitlemiz var. Hiçbir şey yapmadan öylece bakmamın uygun olmayacağını düşündüm. Aynı mahalleden, aynı yöne bakan insanlarız. Bu kararı alırken siyasi bilgilerine inandığım kardeşlerimle de görüştüm ve teşkilatımızla aynı fikirdeyiz. Ben de bir noktada onların sözcüsüyüm. Tüm bu duygu ve düşünceler arasında nihai kararımız, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı almış olmamızdır. Bu kararın milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Hüseyin Ergin: Sahte pantolon takmıyoruz

Karakoş’un ardından konuşan CHP Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Ergin de şunları söyledi:

“Tango arkadaşımızla yollarımız ilk kez kesişmiyor. Uzun yıllara dayanan bir dostluğumuz ve birlikte çalışmamız var. Aynı zamanda gençlik kollarında aynı kuruma hizmet verdik ve bundan onur duyuyorum. çok kişiliğe sahip çok değerli bir dost. Gerçekten kendini göstermiş.” Bu davranışıyla bir sürece giriyoruz. 28 Mayıs arifesinde Türkiye’nin saygı ve hayranlık duyduğu lider ve saygı değer Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiğimizde bir araya geldik. koalisyonun cumhurbaşkanı adayı cumhurbaşkanı olacak.demokrasinin ve popülizmin örülen duvarına herkes bir tur atar,beşli,onlu,yüzen dönerler Yıllardır örülür.İşte Tango arkadaşımız ve ekibi istedi O tuğlaları koyalım.Bizim için çok değerliler ve başımızın üzerinde yer tutuyorlar.Burada biri görsün.Burada yaşananlar montaj değil.Her saniye gerçek.Biz seyirciyi asla kandırmayız.Biz asla yalan söylemeyiz. Halkın içine asla çıkmayacağız ve sahte ve sahte broşürler ve pankartlar asmayacağız. Gelecek geliyor. Vatana, millete, halkların kardeşliğine uğurlu olsun.”

Kemal Deniz Bozkurt: Kiliadarulu tüm Türkiye’nin umudu

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt da hamlenin Türkiye’ye örnek olmasını umduğunu belirtti. Bozkurt dedi ki:

“Çünkü Kır Partisi il başkanı partisine karşı bir şey söylemedi, partisinde kalsın. İlkelerine sadık ama aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nde bir genç olarak, iki çocuk babası olarak. kızları, ülkesinin geleceğine dair kaygılarına sessiz kalmadan, ülkesinin geleceğini aydınlık yarınlara taşımak için çalışıyor. cesareti için kendisine teşekkür ediyorum. hepimiz başkanımız, cumhurbaşkanı adayımız olarak ayağa kalkmalıyız ve dedi potansiyel başkanımız.. Şimdi oturmanın zamanı değil.Cesaretle,sevgiyle,şeytanlaştırmayla,iftirayla ve her türlü tacizle bir arada durmanın zamanıdır.Tangonun iki başkanına ve herkese şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Cesur ve hakkaniyetli bir vatansever harekettir.Umarım bu davranışı ses getirir.Sayın Cumhurbaşkanımız cumhurbaşkanı adayımız artık sadece ilk turda olduğu gibi Millet İttifakı’nın adayı değildir. Tüm Türkiye’nin ümidi O birlik barış ve kardeşliğin ümididir Birlikte yaşama azminin cesaretidir Adaletin temsilcisi Demek artık mesele sadece bizim değil Türkiye Koalisyon ve önümüzdeki operasyonlarda şahit olacağımız sıkıntıları yaşamamak, birlik ve beraberliğimizi artırmak için herkesin bu adaya sahip çıkmasının çok önemli olduğunu söylüyorum. Vatan Partisi’nin bileşenleri cumhurbaşkanı kimliğinde bölgemiz.Ümitlerimizi yükseltelim diyorum.İnancımız güçlendikçe güçlensin. Çok değerli bir başkan adayımız var. Onunla birlikte herkesin rahat bir nefes alacağına olan inancımı ifade ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.”

KAFTANCIOĞLU: Mücadelede emeği geçen kuruma teşekkürler

Canan Kaftancıoğlu da 28 Mayıs seçimlerinin 0-0 başladığını ve bunun bir referandum olduğunu söyledi. Kaftancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:İmamoğlu: Allah bu milleti onların ahlaksızlıklarından korusun

Ya benim ülkem ya da Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni seçeceğiz. 28 Mayıs’ta bu ülkeyi yönetirken terör örgütleriyle işbirliği yapanlar yerine, bu ülkeyi bilgisiyle, tecrübesiyle, aklıyla ve adaletiyle yönetecek olanları hep birlikte seçeceğiz. 28 Mayıs’ta, “Uygun olduğunda evlenebilir” diyen çocuğun önünde, “18 yaşına kadar herkes çocuktur” diyenler arasından seçim yapacağız. 28 Mayıs’ta ülkesini lafta değil gerçekten sevenler, özünde sevenler ve ülkesi çıkarlarına döndüğünde paket satacak olanlar arasından seçim yapacağız. Bu ülkenin bütün kaynaklarını, devletin bütün kaynaklarını baba parası gibi çarçur edenlerle, bu vatanın, bu vatanın, bu vatandaşın bir kuruşunu çarçur etmeyenler arasında seçim yapacağız. Böyle bir seçimde kimin seçileceğinin belirlenmesinin bu kadar net olduğu böyle bir günde “Mesele memleketse, gerisi teferruattır” diyerek bize bu mücadelede güç veren Esenyurt Memelkat, Karınca karanlığa düştüğünde katkıda bulunmamız gerekiyorsa orada olun. İlçe başkanımız şahsında tüm partililere, yöneticilerine, ailelerine ve tüm Vatan Partisi mensuplarına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Yalan söylememize gerek yok, kaybetmemize de gerek yok

Söz konusu vatan olsa dedik, Atatürk’ün dediği gibi “İşini en iyi yapan insan, vatanını en çok sevendir.” Aslında 28 Mayıs’ta inanmadığı her şeyi sadece sözle söyleyenlerin, inançlarını, deneyimlerini, eylemlerini ve yapacaklarını Kemal Kılıçdaroğlu şahsında bugüne kadarki konumuyla ispatlayanların tercihi biziz. bugün ve bundan sonra devleti kim yönetmeye devam edecek. Yapacağız ama bu seçim sadece bireylerin seçimi olmayacak. Bu seçim değişimi anlamak için bir seçim olacaktır. Bu seçim, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandırıp taçlandıramayacağımızı, o mührü takıp koyamayacağımızı göreceğimiz bir seçim olacaktır. Bunu asla unutma. 14 Mayıs’ta salladık. Hepimiz en azından ilk turda biteceğini düşündük. İlk turda şansları olduğu halde yüzde 50’yi geçemedikleri için diyorum ki, ikinci turda hep birlikte o mührü koyacağız ve o sonucu birlikte yaratacağız, kendimiz için değil, bugün için ama daha da önemlisi. , yarınlarımız için. Sizden, bu salondakilerden küçük bir ricam var. Bu seçim sadece bir seçim değil. Bu seçim cumhuriyetimiz için, bizler için, çocuklarımız için, bizim gibi düşünmeyenlerin bir olma ve olmama seçimi olacaktır. Belki de bu dünyada özgürlük ve refah içinde yaşamak hepimiz için son seçim olacaktır. Bu yüzden 14 Mayıs’ta sandık başına gelmenizi, Cumhur İttifakı’na oy vermenizi veya 14 Mayıs’ta sandık başına gitmemenizi, onları toplayıp ikna etmenizi rica ediyorum çünkü onları ikna edebiliriz. Yalan söylememize ve aldatmamıza gerek yok.

“Kiliadarulu’nun başkanlığında bu ülkeye nefes alacağız”

Hepimizin bir vatandaşlığı ve geleceğe karşı sorumluluğu var, yaşananları anlatarak bu insanları sandığa götürmek ve bu seçimin öneminden bahsetmek gibi. İstanbul’da sandığa gitmeyen bir milyona yakın vatandaş var. Bizler sandık başına gitmeyen vatandaşlar, küçük kardeşlerim biliyoruz ki onlara bu duyguyla ulaştığımızda sandık başına gidecekler. Asla umutsuz olma. 2019’da İstanbullular hepimiz olmaz denileni yaptık. Vermem dedikleri seçimi birlikte yaptık. O gün İstanbul için yapmıştık. Bugün İstanbullulara daha büyük sorumluluk düşüyor. Her zaman yapabilirsin diyorum İstanbul. Bu sefer 86 milyona yapıyor. İstanbul’dan hep birlikte bu duyguyla kalkıp bu sandıklara gittiğimizde bu sefer 86 milyon için hep birlikte görevimizi yerine getirmiş olacağız. Bu salondan çıktıktan sonra yapabileceğimiz tek şey sandığa gitmemiş genç kardeşlerimizi bulmak. Cumhur İttifakına oy verenlere kızmadan, onların kabahati değil. Kemal Kılıçdaroğlu şahsında vücut bulan aklın, adaletin, erdemin, iyiliğin ve aydınlık bir geleceğin Türkiye’sinden bahsederken, 29 Mayıs sabahı, onların oylarını alacağız ve bu ülkeye hep birlikte can vereceğiz diyorum. Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın