https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ücretli öğretmenlerin “kadrosunu” isteyin – Dokuz8haber - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Ücretli öğretmenlerin “kadrosunu” isteyin – Dokuz8haber

Ücretli öğretmenlerin “kadrosunu” isteyin – Dokuz8haber

Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği üyeleri özlük hakları, maaş ve özlük hakları ile ilgili Ulus Meydanı’ndaki Atatürk heykeli önünde bir araya geldi. 100 kişilik grup, “Deprem bölgesine gitmeye hazırız”, “Maaş için 10 bin”, “Maaşlı öğretmen eleman istiyor” yazılı pankartlar taşıdı ve taleplerini dile getiren sloganlar attı.


Herhangi bir bakandan, nereden aday gösterildi?

“Ülkemizin neresine gidersek gidelim”

Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği Başkanı Levent Atasui, profesyonel öğretmenler olduklarını belirterek, “Kadro için buradayız. Afet yaraları deprem bölgesi dahil.Bize yol verin, köy okullarına gidelim.Yol verin.Her elverişsiz okula gidelim.Çocuklarımızın yaralarını saralım.Bozkırları yeşillendirelim. Elimizi, bedenimizi taşın altına koyalım.Devletimizin elinde altın gibiyiz.Görev ver.Yükünü omuzlarımızda taşıyoruz.Gaziyiz, anne babayız.Biz kaçmayız. Görevden. Biz buradayız, gaziler burada” diyerek ülkemizin her yerine gidiyoruz. Yeter ki bayrağımızın dalgalanacağı bir yer olsun” dedi.

Sendika üyesi Gülkan Akdoğan da ücretli öğretmen olarak herhangi bir özlük haklarının olmadığını belirterek, “Mağduruz. Herhangi bir düzenleme yok. Hala asgari ücret ve SGK priminin yarısı ile çalışıyoruz.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın