https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Türk Hava Yolları ve Pegasus, seçim nedeniyle bilet iadeleri veya değişikliklerini kolaylaştırmak için önlemler aldı. - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Türk Hava Yolları ve Pegasus, seçim nedeniyle bilet iadeleri veya değişikliklerini kolaylaştırmak için önlemler aldı.

Türk Hava Yolları ve Pegasus, seçim nedeniyle bilet iadeleri veya değişikliklerini kolaylaştırmak için önlemler aldı.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. milletvekilliği seçimlerinin 14 Mayıs’ta yapılacağının duyurulmasının ardından havayolları, oy kullanacak Türk vatandaşlarının bilet değiştirme ve rezervasyon haklarına ilişkin düzenleme yaptı.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Östün, Türk Hava Yolları’nın seçimler nedeniyle yolculara sağladığı haklara ilişkin bilgilendirme metnini sosyal medya hesabından paylaştı. Buna göre, 10 Mart 2023 ve öncesinde düzenlenen biletlerde, 7 Mayıs 2023 ile 21 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında uçuş kaydı yaptıran yolcular için veya gidiş-dönüş seyahati ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan yolcular için Mayıs tarihini kapsamaktadır. 21 Mayıs 2023 tarihine kadar tedbir alınması şartıyla 14.02.2023: Aşağıdaki işlemlerin uygulanacağı belirtilmiştir:

Yeni seyahat tarihlerini aynı IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) bölgesinden 31 Mart 2024 tarihine kadar aynı IATA bölgesinde almaları şartıyla rezervasyon değişiklikleri ücretsiz yapılacaktır.Kullanılmayan biletlerin iadesi kesintisiz olarak yapılacaktır.Kullanılmayan uçuşların iadeleri Bilet kesintisi yapılmadan yapılacaktır.Kısmen kullanılmış biletler için.Biletlerin geçerlilik süresi 31 Mart 2024 tarihine kadar herhangi bir ücret ve ceza farkı olmaksızın uzatılabilecektir.İlgili uygulamalar sadece THY ve AnadoluJet tarafından gerçekleştirilen uçuşlar için geçerli olacaktır. .”

Pegasus Havayolları tarafından da organize edilmektedir.

Pegasus’un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde oy kullanmak için seyahat planını değiştirmek isteyen yolculara ek haklar sunulduğu bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:


Mansur Yavaş, depremden sağ kurtulan üreticilerin ellerinde kalan kayısılarla ilgili protokol imzaladı.

10 Mart 2023 ve öncesinde satın aldığınız seyahatinizi 14 Mayıs tarihini kapsayacak şekilde ücretsiz iptal edebilir, kesintisiz iptal ve iade yapabilir ya da sadece yeni bilet ile mevcut bilet arasındaki farkı ödeyerek istediğiniz tarih ve parkura geçiş yapabilirsiniz, Değişiklik İşlemi.Uçuştan en az 24 saat önce ücretsiz çağrı merkezini arayarak bilet işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.Gidiş-dönüş olarak satın alınan biletlerde seyahat süresi 14 Mayıs tarihini; tek yön biletler, 7 Mayıs 2023 – 21 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasındaki biletler için geçerlidir. Ek haklar sadece bir kez kullanılabilir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın