medyauzmani.com
TİP seçimlere kendi adı, logosu ve koalisyon içindeki adaylarıyla katılacak. – Yerel Haberler

TİP seçimlere kendi adı, logosu ve koalisyon içindeki adaylarıyla katılacak.

Türkiye İşçi Partisi (PM) Meclisi, 6 Şubat depreminden etkilenen illerden biri olan Hatay’da siyasi ve örgütsel kararlar almakla birlikte bunların etkilerini belirlemek için toplandı. Afet için acilen, afetle mücadele çabalarını değerlendirin ve siyasi ve örgütsel kararlar alın.

Toplantının ardından “Seçime hazırız” başlıklı kapanış bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

“1) Seçimlerin depremi, katliamları ve suçluları unutturmasına izin vermeyeceğiz TİP BİLİMSEL KURUL Bir doğal afetin büyük bir boyuta dönüşmesi durumunda yetkili herhangi bir kurum/kişinin sorumluluğunu, ihmalini ve suçunu ifşa etmek. halkımızın katledilmesi, afetle mücadele ve imar politikalarını halktan yana olarak kamuoyu ile paylaşmak, diğer yandan afet yardımı kapsamında yürüttüğümüz dayanışma faaliyetlerimizi, örgütlü toplumu desteklemek, yeni geçici barınaklar oluşturmak ve vatandaşları ekolojik tarım ve toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde üretim yapmaya teşvik etmek.

2) Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gelince, saray rejimini alt etmek ve halkımızı Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi denilen vahşi yapıdan kurtarmak için muhalefeti ortak bir adayda birleştirme eğilimi değerlidir. MYK, başta Emek ve Özgürlük İttifakı’nın müttefik kurumları olmak üzere demokratik kamuoyuna danışarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyip desteklemeyeceğine karar vermekle görevlidir.

3) Saray rejiminin temsilcileri olarak milletvekili seçimlerindeki amacımız, Adalet ve Kalkınma Partisi bloğunu, Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve muhalefeti mağlup ederek, gerekli anayasa değişikliklerini yapabilecek milletvekili sayısına ulaşmaktır. tek adam rejimi ve TBMM’de mümkün olan en fazla sayıda milletvekiline sahip olan sol sosyal demokrat güçler Türkiye’nin önde gelenleridir.

4) Kurucularından biri olduğumuz Emek ve Özgürlük İttifakı’nın varlığı, iktidarı alt etmek ve geleceğin Türkiye’sini halkçı, emek odaklı ve barış eksenli bir eksende inşa etmek için büyük değer taşımaktadır. Emek ve Özgürlük koalisyonunun bir an önce seçim koalisyonuna dönüşmesi seçim hazırlıklarının hızlandırılması açısından büyük önem taşıyor. yoldaşlarımıza ve müttefiklerimize çağrımız; Misyonumuz, ülkemize karşı tarihi sorumluluğumuzun gereği olarak bir an önce ittifak protokolünü hazırlayıp imzalamaktır. Parti meclisi, ittifak protokolünü hazırlamak için bir komite atadı.

5) Parti meclisi, Emek İttifakını ve temsilci dağılımındaki özgürlüğü güçlendirecek şekilde adımızla, sloganımızla ve koalisyondaki adaylarımızla seçime girmemiz gereken illeri belirledi. Bunun en önemli nedeni ise bu seçeneğin Cumhur İttifakı cephesini zayıflatacak olmasıdır. Ayrıca halkımızın tüm taleplerinin karşılanabilmesi ve mümkün olduğu kadar çok vatandaşın temsil edilebilmesi için seçim ittifakının çok renkli olması gerekmektedir. Partimizin adı ve sloganı ile seçimlere katılmayı tercih etmesi ve koalisyondaki adayları bu ihtiyacı karşılamayı amaçlamaktadır. Bu kararda kuruluşumuzun raporları ve saha araştırma verileri de dikkate alınmıştır.


Akşener’den Erdoğan’a: “Bu iki ayda bu insanları mağdur etmeyin”

6) Partimiz, Emek ve Özgürlük koalisyonunda yer almayan sol Sosyal Demokrat partilerin bu seçim koalisyonunun bileşenlerinden biri olması fikrine açıktır. AKP-MHP blokunun yenilmesinde ve Türkiye’nin çalışma, özgürlük, eşitlik, adalet, laiklik, demokrasi ve demokrasi temelinde yeniden inşasında her kurum ve partinin en büyük güç ve enerjiyle ittifakımızda yerini alması tarihi öneme sahiptir. barış.

7) Partimizden milletvekilliğine aday olmak isteyen vatandaşlarımızın taleplerinin toplanması ve adaylığın belirlenmesi için bir komisyon oluşturulmuştur. Partinin milletvekili adaylarından herhangi bir mali katkı istenmeyecek. Adaylık başvurusunda deprem bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımıza en az bir adet gıda ve hijyen paketi hazırlanarak ulaştırılması zorunludur.

8) Türkiye İşçi Partisi seçimlere hazır. Tüm vatandaşlarımızı üye, gönüllü, seçim gönüllüsü, sandık görevlisi ya da bağışçı destekçisi olarak bu büyük mücadelenin parçası olmaya davet ediyoruz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın