https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Temsilciler Meclisi aday adaylığı için kamuya açık istifa süreci sona erdi - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Temsilciler Meclisi aday adaylığı için kamuya açık istifa süreci sona erdi

Temsilciler Meclisi aday adaylığı için kamuya açık istifa süreci sona erdi

28. cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri nedeniyle milletvekili adayı olmak isteyen kamu görevlileri ve partililerin istifa süreci bugün saat 17.00 itibariyle sona erdi.

Bergeon’un A.A.’ya dayandığı bildirildi. , Yüksek Seçim Kurulu’nun 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili adayı olmak isteyenler, hakim ve savcılar, yüksek yargı organı üyeleri ve öğretim üyelerini geri çekme kararı doğrultusunda. Yükseköğretim kurumu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının memurları ve hizmetleri bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, belediye başkanları, memurlar, memurlar, -Astsubaylar, siyasî partilerin ilçe ve ilçe yöneticileri ile belediye meclisi üyeleri, ilçe meclisi üyeleri, kamu iktisadi teşebbüsü niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, kamu bankaları ve bunların üst birlikleri ile üst birliklerinin tatil süreleri kuruluşları ile iştirak ettikleri teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında bulunanların görevleri saat 17.00’de sona ermiştir.


Emine Şenyaşar: 3 yıldır buradayım görmüyor musun?

Öte yandan, kamu görevlilerinin emeklilik dilekçelerini vermeleri ve koşmaları için tanınan süre aynı saat itibarıyla sona erdi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın