medyauzmani.com
TCDD’nin arsası Limak’a tahsis edildi – Yerel Haberler

TCDD’nin arsası Limak’a tahsis edildi

İskenderun Valisi Murat Seva Demiri York’un kararıyla Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na (TCDD) ait olan arsa, Beşliçet’e dahil olan Limak’a tahsis edildi.

İskenderun Kaymakamlığı, Limak Holding tarafından işletilen İskenderun Limanı’nın yanında yer alan 15.700 metrekarelik TCDD İskenderun Terminali arazisinin Limak’a tahsisine karar verdi. Limak’ın TCDD sahasından depremzedelerin personeli için konteyner kent kurulmasını istediği bildirildi. Ancak Limak’ın TCDD’nin arazisini ne kadar süreyle kullanacağına dair herhangi bir süre sınırlaması olmadığını da belirtmekte fayda var.

Birleşik Taşımacılık İşçileri Sendikası (BTS) Genel Sekreteri İsmail Özdemir, Bergun’la ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Bu şirketler şimdiye kadar hep kamu arazisine çöktüler. Şimdi insanların acısından faydalanıp bu topraklara giriyorlar. Limak’ın daha sonra TCDD arazisinden ayrılıp ayrılmayacağı bilinmiyor.Geçmişte de benzer olaylara şahit olduk.Konteyner kentler resmi kurumlar tarafından depremzedeler için kurulmalı.Ancak depremin üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen hükümet hala bunu yapamıyor. Konteyner ve çadır sorununu çözer.


Portakal Çiçeği Karnavalı deprem ve sel nedeniyle yapılmayacaktır.

Bölge iklimi nedeniyle sıcak bir bölge ve havalar daha da ısınacak. Dolayısıyla oradaki arkadaşlarımızdan ve TCDD çalışanlarından prefabrik yapılara talep var.

Özdemir sözlerini şöyle tamamladı:

Depremzedelerin evleri kamunun sorumluluğunda yapılmalıdır. Bu devletin sorumluluğudur. Ama öyle görünüyor ki insanlar acılarıyla baş başa kaldı. Sonunda sel felaketi oldu ama bakan dedi ki: 15 kişiyi kaybettik ama arazi de suya doydu. Bu politikacılardan ne beklenebilir? Üzgün ​​ve endişeliyiz. Afetlerle mücadelede hükümeti yetersiz buluyoruz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın