medyauzmani.com
TAV Technologies, Orta Asya’da büyümesini Azerbaycan ile sürdürüyor – Yerel Haberler

TAV Technologies, Orta Asya’da büyümesini Azerbaycan ile sürdürüyor

İstanbul (AA) – Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki Haydar Aliyev Havalimanı’nda TAV Havalimanları’nın iştiraki olan TAV Technologies’in geliştirdiği çözümler kullanılacak.

TAV Havalimanları’ndan yapılan açıklamaya göre, Koordinasyon ve Slot Yönetim Sistemi (SCMS) çözümü, havalimanının slot tahsis ve yönetim süreçlerinde verimliliği artıracak.

TAV Havalimanları’nın iştiraki olan TAV Technologies’in geliştirdiği SCMS ve TDAS çözümleri, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki Haydar Aliyev Havalimanı’nda kullanılacak.

TAV Technologies Genel Müdürü M. Kerem Öztürk, “Şirketimiz için önemli bir kilometre taşı olan bu proje Azerbaycan’daki ilk girişimimiz. İleri teknolojik sistemlerimizin Haydar Aliyev Havalimanı’nın dijitalleşmesine, gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz.” operasyonel verimliliği artıracağına ve yolcu memnuniyetini artıracağına inanıyorum.”

CJSC Azerbaycan Havayolları (AZAL) Birinci Başkan Yardımcısı Samir Razayev şunları söyledi:

“Haydar Aliyev Havalimanı ile TAV Technologies arasındaki işbirliği, yolcu hizmet kalitesinin iyileştirilmesi ve operasyonel verimliliğin artırılması için ileri teknolojilerin kullanılması konusunda yeni olanaklar yaratacak. Bu ortaklık, gelişmiş güvenlik sistemlerinin uygulanmasını kolaylaştıracak, havalimanı güvenlik önlemlerini artıracak ve yolcu hizmetlerinin sorunsuz çalışması.”Çalıştayda depreme karşı güçlendirmenin önemi ve bunu engelleyen engeller tartışılacak.

– Haydar Aliyev Havalimanı birkaç kez bölgenin en iyi havalimanı seçilmiştir.

Azerbaycan’ın ulusal havayolu şirketi Azerbaycan Havayolları’nın (AZAL) ana üssü olan Haydar Aliyev Havalimanı, birçok kez bölgesinin en iyi havalimanı seçilmiştir. Son olarak Skytrax, 2023 Dünya Havaalanı Ödülleri’nde “Orta Asya/BDT’deki En İyi Bölgesel Havaalanı” kategorisinde ödüle layık görüldü ve “Orta Asya ve BDT’deki En İyi Havaalanı Personeli” kategorisinde iki yıl üst üste aday gösterildi.

Gelişmiş havalimanı teknolojisi çözümleri sunan TAV Technologies tarafından geliştirilen SCMS ve TDAS, havalimanlarında havayolu ve yolcu hizmetlerinin iyileştirilmesine katkı sağlıyor.

“SCMS”, havalimanı slot koordinatörlerinin ve kapasite planlayıcılarının kapasite yönetimi gereksinimlerini IATA standartlarına tam uyumlu olarak karşılamasını sağlarken, “TDAS” hızlı ve verimli güvenlik kontrol noktası doğrulaması ve havalimanının gelecekteki yolcu hacmini tahmin etmesine yardımcı olan kapsamlı istatistikler sağlar.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın