https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tarım arazilerine toplu konut yapmak isteyen vatandaşlar: Ovalarımızın tarım alanlarından uzaklaşalım - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Tarım arazilerine toplu konut yapmak isteyen vatandaşlar: Ovalarımızın tarım alanlarından uzaklaşalım

Tarım arazilerine toplu konut yapmak isteyen vatandaşlar: Ovalarımızın tarım alanlarından uzaklaşalım

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özkan Aygün ve CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Gaziantep’in Işılahi İlçesi Kırkcale Köyü’ndeki depremzedeleri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Köyün tarım arazilerine toplu konut yapmak istediklerini söyleyen vatandaşlar, konutların yapılacağı yerden fay hattının 800 metreyi geçtiğini söylediler.

Oturmayı düşündüğü yerlerde üzüm bağları ve zeytin ağaçlarının olduğunu anlatan bir vatandaş, “1200 dönümlük alanda 100 bine yakın köke yakın üzüm bağı var.” Yurtaş, tarlalarından ayrılmak istemediklerini vurgulayarak, “40 yıldır mülkiyeti ve hakkı bizde olan bu arazide hiçbir kontrolümüz yok. Muhtardan bize haber verilmedi. Bu arazi böyle yapılacak. , böyle bir niyet var, senin vasiyetin nedir demedi.”

Bir vatandaş dedi ki: Ovalarımızdan, tarım alanlarımızdan uzaklaşalım. Öte yandan Aygün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarım arazilerinden uzaklaşma sözünü hatırlatarak, yetkilileri Erdoğan’ın sözlerine göre hareket etmeye çağırdı.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, tarım arazilerinin yapılaşmaya uygun olmadığını vurgulayarak, “Doğayla mücadele olmaz, burası tarım arazisi. Yapılaşmaya uygun değil. Üreticiler uzun yıllardır burayı hazırlıyor. zeytin bağ yaptılar.tarımsal üretim yaptılar.hayvanlarını beslediler.ürünlerini sattılar ve katma değer sağladılar.üretici bu araziyi elinde tutsun başka toplu konut alanları yapılmalı.bulamayınca binlercesini bıraktık. yıllardır depremlerde enkaz altında yaşıyor.Bu nedenle Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı Kırıkçalı köyüne el atın.


Hatay’da konuşan Mithat Sankar: Bu facianın sorumlularından hesap sormalıyız.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın