https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tarihi ticaret yoluna tarihi dokunuş - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Tarihi ticaret yoluna tarihi dokunuş

Tarihi ticaret yoluna tarihi dokunuş

Adana’nın Kargili Petrosos ilçesi ile pamuk ekiminin yoğun olduğu dönemlerde sıklıkla kullanılan Küçük Çeldem ve Büyük Çeldem mahalleleri arasında yer alan tarihi ticaret yolu, belediyenin çalışmalarıyla çift kat sathi asfaltla kaplandı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri. (İGFA) – Engebeli arazisi nedeniyle son dönemde pek rağbet görmeyen 5,5 kilometrelik yol ağında, önce zemin iyileştirme çalışmasını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ardından çift kat asfalt serim işlemini gerçekleştirdi. Çalışma sonucunda aktarmalı seferlerde vatandaşların mesafesi kısaltılarak zamandan ve yakıttan tasarruf sağlandı.

Mokhtar Arqal: “Bu yol iki valiliği birbirine bağlayan tarihi bir yol”


Kayseri Şehri “Ritmi Yakala”

Yolun açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Kargılı Kaymakamı Münir Ergal, “ “Bu yol iki ili birbirine bağlayan tarihi bir yol. Aynı zamanda çiftçilerimizin de çok yoğun olarak kullandığı bir yol. Bu yolu düzenleyen Başkanımız Vahab Seiser’e bir kez daha teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyorum.” tüm alanlar.” dedi.

Mehtar Ceyhan: “Bütün topraklarımızın geçiş noktası burası”

Adana Alpaslan Ceyhan Mahallesi Muhtarı Büyükçıldım“Mersin belediyesine çok teşekkür ederim. Tarsus’a pamuğu götürdüğümüz yollardan biri buydu. Bütün arazilerimizin geçiş noktası, ana yollarımızdan biri. 20 kilometre. Ama yol açılınca aramızdaki mesafe 5,5 kilometreye düştü, her şey için teşekkürler.” Cümleler kullanın.

Büyükçıldım ilçesi içindeki yolların Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığına dikkat çeken Muhtar Cihan, “Burası Mersin Belediyesi ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin iş birleştirme noktasıydı. İkisinin el birliği ile köyümüz güzel bir yol haline geldi.” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın