medyauzmani.com
Suzanne Shaheen’den Erdoğan’a: Halkımızı yönetmekte kim haklı kim haksız – Yerel Haberler

Suzanne Shaheen’den Erdoğan’a: Halkımızı yönetmekte kim haklı kim haksız

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Susan Shahin, dün Kahramanmaraş’ı vuran depremlerin ardından Hatay’da yaşananlara ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahin’in bugün yaptığı açıklamalara ilişkin şunları söyledi:

“Yaralıyız, başımız belada. Hanım konuşuyor. Sen konuşmuyorsun ya. Hatay milletvekiliydi. Hatay’da milletvekili olmak insanı biraz fazla ileri götürüyor. Hatay’da Meclis başkanı olarak biz aynı Alerjilerle sadece Hatay’da değil 11 ilin 11’inde de aynı Alerjilerle çalışmaya devam ettik, devam edeceğiz ve edeceğiz… Dürüst olalım, dürüst olalım diyor ne diyor. İskenderun’dadır.İskenderun’da kruvaziyer var.Üstelik İskenderun şehrinde çadır ve konteynırlar var.İskenderun’a geldin mi dersin?Evet geldim.Ama bilmiyorsan ne yapayım? Arkadaşlarım sürekli oraya gidiyorlar. Oradaki belediye başkanının arkadaşı sayesinde aile çok çalışıyor. Belki onun haberi bile yok. Ama dediğim gibi başımız dertte. Umrunda değiller” dedi.

“Halkımıza göre kim haklı kim haksız”


Depremzedelerin tepkisine ‘gülerek’ yanıt veren Vali Şahdar istifa etti

Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya hesabından yaptığı sözlere yanıt olarak şunları paylaştı:

“Ben Türkiye temsilcisiyim. İskenderun’da depreme yakalandığım için ilk günlerde oradaydım. Milletin nefes alan sesiydim ve yaşadıklarımızı TBMM’de anlattım. Siz demiyorum. gelmedi, ‘Önlem almadın, kurtarmadın, arama ekipleri gelmedi’ diyorum ve kurtarma üç gün oldu, geldiklerinde malzemeler eksikti, insanlar ölüme terk!

Günlerdir ziyaret edilmeyen çizikler vardı ve hala oradalar. Şimdi 33 yaşında. Günümüze geldik ve barınma sorununu hala çözemediniz diyebilirim. Çağrımızı bir kez daha tekrarlıyor ve halkımızı düzeltmek istiyorum. Deprem bölgesinde yaşayanlar bunun ne olduğunu bilir. Başkanın sözlerini halkımın vicdanına bırakıyorum. Yaralandım, yaralandım! Bunlarla uğraşacak zamanım yok. Halkımızı haklı ve haksız olarak yönetin … “

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın