https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Suriye Parlamentosu Milletvekili: Kullanılacak kartlar kazanmıyoruz - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Suriye Parlamentosu Milletvekili: Kullanılacak kartlar kazanmıyoruz

Suriye Parlamentosu Milletvekili: Kullanılacak kartlar kazanmıyoruz

Suriye Milletvekili Ali Odeh Al-Qadan, Şam’ın Moskova üzerinden Ankara’ya mutabakat zaptı gönderdiğini belirterek, dışişleri bakanları düzeyinde yapılacak görüşmenin bu muhtırada yer alan şartların kabulüne bağlı olduğunu söyledi.

Al-Qadan, Rudo’ya Suriye ve Türkiye dışişleri bakanlarının görüşmesine ilişkin verdiği röportajda, “Dışişleri bakanları düzeyinde görüşmeden önce, ilk adım olarak birkaç noktada anlaşmamız gerekiyor” dedi.

Al-Jadaan, uzlaştırılması gereken noktalarla ilgili olarak şunları söyledi: “Türk işgalcilerin kuzeybatı Suriye topraklarından çekilmesi, bu bölgelerin Suriye Arap Ordusuna teslim edilmesi ve Suriye devletinin işgal edilen ve işgal edilen topraklara geri dönmesi. milisleri aracılığıyla Türkiye tarafından kontrol ediliyor.”


Daily Telegraph’tan seçim analizi

Dış ilişkiler düzeyinde bir görüşme için Türkiye’ye sundukları şartların kabul edilmesi gerektiğini kaydeden Al-Qadan, 14 Mayıs seçimlerini Erdoğan ve AKP için “kader” olarak nitelendirerek, Türk tarafının zaman kazanmaya çalıştığını sözlerine ekledi. seçim amaçları için.

“Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kullanabileceği bir koz değiliz, biz egemen bir ülkeyiz ve toprak işgalimiz kontrolümüze iade edilmelidir.” “Siyasette kalıcı dost ve düşman yoktur” ilkesine dayalı herhangi bir anlaşma.

Suriye devletinin Türkiye ile olan sınır şeridinin tamamını yeniden ele geçirmek istediğini belirten El Kaidan, Rusya üzerinden Türkiye’ye gönderilen “mutabakat muhtırasına” Şam’dan herhangi bir yanıt alamadığını söyledi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın