https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Sol görüşlü Antalya İl Örgütü ulaşımdaki zamları protesto etti - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Sol görüşlü Antalya İl Örgütü ulaşımdaki zamları protesto etti

Sol görüşlü Antalya İl Örgütü ulaşımdaki zamları protesto etti

Artan tarifelerin uygulanmasına iki gün kala SOL Partisi Antalya İl Teşkilatı, toplu ulaşıma yapılan zammı protesto etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan SOL Partisi Antalya İl Teşkilatı üyeleri, “Ulaşım doğru! Fiyatları geri alın!” diyerek pankartı açtı ve basın açıklaması yaptı.

Antalya halkı seni bu koltuğa AKP tarzında benim ülkemin işini yap diye koymadı.

Sol Parti Antalya İl Teşkilatı adına basın açıklamasını okuyan İl Başkanı Aysel Aydın, “Antalya halkı sizi bu koltuğa AKP tarzı belediye olmak istiyorsunuz diye koymadı.

Sosyal demokrat belediye olmanın gereği, krizin tüm maliyetini halka yüklemek değil, halkı krizden koruyan propaganda politikaları izlemektir. Ancak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden bu propaganda anlayışını göremiyoruz. Eğitim, sağlık ve barınma kadar ulaşım da bir kamu hakkıdır. Hiçbir şehrin kaliteli ulaşım hakkı tamamen özel halk otobüsü sahiplerinin insafına bırakılamaz. Ancak Antalya Büyükşehir Belediyesi halkın değil özel halk otobüsü sahiplerinin sesine kulak veriyor. Özel halk otobüsü sahipleri hızlı artış istiyor Antalya Büyükşehir Belediyesi hızla artıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, pahalı ve kötü ulaşım araçlarına yönelik kamuoyu eleştirilerine karşı kör ve sağır olmaya devam ediyor. Otobüs sayısı bilinçli olarak azaltılıyor ve Antalyalılar dakikalarca otobüs bekliyor, otobüs gelirse şanslı olanlar binebiliyor, binince kalabalık bir şekilde yolculuk ediyorlar. Bu durum artık kabul edilemez, tüm Antalyalılar insani koşullarda seyahat etmeyi hak ediyor.


Bursa’daki binaların risk değerlendirmesi ücretsiz yapılıyor

Bu nedenle Antalya’da ulaşım özel halk otobüslerinin insafına bırakılamaz. Antalya’daki ulaşım sistemi derhal kamulaştırılmalı ve herkese uygun ücretsiz ulaşım hakkı tanınmalıdır. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde kadrolu olarak ücretli özel halk otobüsü şoförleri çalıştırılacaktır.

Geçimini emek vererek kazanan işçiler artık ceplerinden tek kuruş kaybetmeyi göze alamazlar. Onun için buradan bir kez daha Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne sesleniyoruz. Ulaşım hamlesinin devreye gireceği 15 Mart’a iki gün kaldı. Antalya halkının sesini duyun ve bu kadar yüksek sesle konuşmayı bir an önce bırakın.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın