https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Shahika Ercümen - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Shahika Ercümen

Shahika ErcümenŞahika Ercümen
Åžahika
doğum tarihi (37 yaşında)
Ç Çanakkale
pura Oğlak
Cinsiyet Cady ± n
ebeveynler Şermin Ercümen
Sosyal durum Lisans
oğlan 1,64 cm
kilo 51 kilo
göz rengi O orada mı
yetim Lisans

ben. Başkent Üniversitesi
popüler

Sayfa #6525 (12259 kişi)


İşte Survivor 2017 Ünlüler Takımı’nda yarışan Şahika Ercümen ile ilgili sorular: Profesyonel Serbest Dalışçı, Serbest Dalış Antrenörü, Diyetisyen ve Diyetisyen, 6 dünya rekoru sahibi.

Şehga Erkoman, 16 Ocak 1985’te Çanakkale’de doğdu. Çocukluğunda geçirdiği astım nedeniyle su sporlarına başladıktan sonra çeşitli şampiyonluklar kazandı. Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesi mezunudur. Ankara Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde devam etmektedir.

Dünya rekorlarının yanı sıra, 1998 yılından bu yana katıldığı çeşitli ulusal ve uluslararası yüzme ve sualtı sporları yarışmalarında 100’den fazla madalya, ödüller, ödüller ve birçok Türkiye rekoru sahibi oldu. Birçok su altı sosyal sorumluluk projesinden gönüllü olarak.

Temmuz 2014’te Antalya’nın Kaş ilçesinde platformsuz değişken ağırlık dalışında 91 metreye ulaşarak dünya rekortmeni oldu. Ertesi gün ise platformsuz ip destekli serbest dalış sınıfında 72 metre ile yeni bir dünya rekoru kırdı.

Milliyet Gazetesi’nin Ocak 2015’te düzenlediği “61. Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri”nde 2014 Yılın Sporcusu ödülünü Erkomen kazandı. Çanakkale’nin üçüncü yılında şehitler anısına kazanılan 100’üncü zaferi İngiliz diline daldı. 24 metre derinlikteki Majestic savaş gemisi, şehitler anısına çelenk bıraktı ve Yeni Zelandalı sporcularla dalış yaparak su altında barış mesajı verdi.

2015 yılında Japonya’nın Kuşimoto kenti yakınlarında 125 yıl önce batan Osmanlı gemisi Ertuğrul’a dalış yaparak saygılarını sundu.[9] Erkomen, Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Türkiye Serbest Dalış Şampiyonası’nda sabit ağırlıklı paletli halatlı dalış kategorisinde 72 metreye ulaşarak 70 metre Türkiye rekorunu kırdı ve birinci oldu.

Ekim 2016’da Antalya’nın Kaş ilçesi açıklarında değişken ağırlıkta sürünerek 110 metreye dalarak CMAS onaylı yeni dünya rekorunu kırdı. Bu rekorla suların derinliklerine inen ünvanını aldı.

Ekim 2016’da, Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. yıl dönümüne adanan Kaş-Hidayet Koyu’ndaki Değişken Ağırlıklı Paletsiz Bölge’ye 93 metre dalarak iki gün sonra ikinci rekoru kırdı.

Ocak 2017’de Survivor kadrosuna alındı ​​ve ünlü takımda mücadele etti. Ekim 2019’da Mersin’in Aydıncık ilçesindeki Gelendir Mağarası’nda 100 metre mesafeye tek nefeste dalarak 90 metrede yeni bir dünya rekoru kırdı.

Kişisel Biyografi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın