medyauzmani.com
SES, İstanbul Sağlık Müdürlüğü’ne Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün durumunu sordu – Yerel Haberler

SES, İstanbul Sağlık Müdürlüğü’ne Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün durumunu sordu

Sağlık Çalışanları Sendikası (SES) Şişli Şubesi, Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürlüğü binasının durumu ile ilgili video yayınlayarak, İstanbul Sağlık Müdürlüğü’nden Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürlüğü binası hakkında ‘depreme dayanıklılık raporu’ talep etti: Artık emniyetimiz yok çalıştığımız kurumlarda yaşamın

Beolu İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne,

Konu: Kuruluşunuzun yapı güvenlik raporu ve bir örneğinin sendikamıza gönderilmesi talebi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SES), 4688 Sayılı Devlet Memurları Sendikası ve

Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun 5/1 maddesinde belirtilen “Sağlık ve Sosyal Hizmetler” hizmet kolunda

Organize bir birliktir ve aynı kanuna göre faaliyet göstermektedir. Sendikamız sizin teşkilatınızda örgütlüdür. Sendikaların görevi, üyelerinin ve çalışanlarının haklarını ve kanunlarını korumak ve kazanmaktır. Bu kapsamda hastanenizdeki üyelerimizin, diğer personelimizin ve hastalarımızın güvenliği sendikamızın ilgi ve çalışma alanlarından biridir. Bilindiği üzere Kahramanmaraş ve Hatay’da meydana gelen iki büyük deprem sonucunda binlerce hemşehrimiz hayatını kaybetmiş, binlerce hemşehrimiz yaralanmış, soydaşlarımız büyük maddi ve manevi zarar görmüştür.


Kayseri’den Darende’ye kapalı parke

Deprem sonucunda bazı il ve bölgelerdeki hastaneler yıkıldı, hasar gördü veya kullanılamaz hale geldi. Hastalar ve sağlık personeli, sağlık kuruluşlarında mesai saatlerinde veya yataklı sağlık kuruluşlarında gün boyu hazır bulunur. Sağlık kurumları da deprem sonrası yaralanan vatandaşların tedavi edildiği yerlerdir.

Yakın veya uzak dönemde İstanbul’da deprem olacağı bilimsel bir gerçektir. Bu nedenle sağlık kuruluşları belirli aralıklarla bina dayanım ve depreme dayanıklılık testleri yaptırmalı ve rapor almalıdır.

Kurumunuz ve kurumunuzun aile hekimliği binaları ile ilgili güncel rapor varsa bir örneği derneğimize gönderilir; Yakın zamanda bir raporun gelmemiş olması durumunda, binanın sağlamlığı ve depreme dayanıklılığı ile ilgili olarak ilgili makamlardan rapor alınmasını ve en kısa sürede bir örneğinin tarafımıza iletilmesini rica ederiz.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Xioli Şubesi

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın