medyauzmani.com
Selahattin Demirtaş: Kabanlar ülkede 36 ay taksitle satılıyor. Palto 36 partide olacak ama demokrasi olmayacak! – Yerel Haberler

Selahattin Demirtaş: Kabanlar ülkede 36 ay taksitle satılıyor. Palto 36 partide olacak ama demokrasi olmayacak!

HDP eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, HDP-AKP toplantısında yazdı.

36 (otuz altı) taksitte banka kredisi ile!

Paul Medya 750 (yedi yüz elli) milyon dolarlık banka kredisi ile!

Kemerköy’deki Demirören arazisinin Ziraat Bankası’na devredilmesinin ardından yeniden yeşil alanların yağmalanması gündeme gelirken, aynı haberde yoksulların 36 ay taksitli montları da yer aldı.

Aşağıdaki haberde savaş ve kimyasal silah iddialarına karşı protesto yürüyüşleri ve tutuklamalar…

En altta ise Hoca Züppeli’nin Ticaret Odası seçimine açıktan müdahalesi var.

Türkiye’nin gerçek ve acı tablosu bu iken, herkes HDP-AKP’nin işini bırakma imajını spekülatif olarak tartışıyor. Ne olacak?

HDP’liler, “HDP’nin olduğu masada asla olmayacağız” diyerek anti-demokratik duruşunda ısrar eden muhalefeti yatıştırmak için siyaset kapılarını kapatırsa.

Elbette bu buluşmayı fazla abartmaya, öküzün altında buzağı aramaya gerek yok. Ancak tüm baskı, zulüm ve baskı politikalarına rağmen ayakta kalmayı başaran HDP’yi kimse görmezden gelemez. Bütün HDP’liler bunu yıllardır söylüyor, dilimiz tükendi.

Muhalefet, bu görüşmeyi üstlenmek ve meşru siyasetin temsilcisi HDP ile hızlı bir görüşme başlatmak yerine, bunu bir yıpratma krizine ve HDP’yi zımnen suçlamaya dönüştürmeyi tercih etti. Gerçekten mantıklı değil.

Bayanlar ve Baylar! Kabanlar ülkede 36 ay taksitle satılmaktadır.

Nüfusun %70’i yoksulluk sınırının altında yaşıyor. İşçiler kan ağlıyor, çiftçiler, esnaf inliyor, HDP ile görüşüp görüşmemek tartışılıyor!


Boğaziçi Üniversitesi’ndeki akademisyenlerin kapılarındaki afişler kaldırıldı: Buna izin vermeyenlerin kapıları fotoğraflandı.

Baz HDP de dahil olmak üzere tüm yoksullar ve emekçiler, 36 ya da 136 ay taksitle bile kaban alacak durumda değiller.

Öte yandan, birkaç sömürgeci yat, lüks villa, cip ve konaktan memnun kalmadığında ve yerlerine yenilerini koyduğunda, lütfen tartışmayı bırakın ve yoksulluğu, açlığı, savaşı ve umutsuzluğu sona erdiren bir realite şovu yaratmak için bir araya gelin. çok net ve basit bir şekilde açıklayın.

HDP çözüm için diyaloğa açık olduğunu göstermiştir. Bunu görmek istemeyenler sonuçtan sorumlu olacaktır.

En kötü koşullarda mont 36 partide yapılabilir ama demokrasi taksitli olamaz.

Ya hep ya hiç. Ya tam demokrasi, ya tam faşizm.

HDP’nin tercihi belli, bırakın karar versin.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın