medyauzmani.com
#seçim2023 | Erdoğan ankette yüzde 42 oy alırken, Ümmet İttifakı’nda Ortak Liste sorunu devam ediyor. – Yerel Haberler

#seçim2023 | Erdoğan ankette yüzde 42 oy alırken, Ümmet İttifakı’nda Ortak Liste sorunu devam ediyor.


Naci Görür’den Kastamonu depremi açıklaması

Gazeteci Sedat Bozkurt, “Erdoğan anketinde oyların yüzde 42’si. Millet İttifakı’nda Ortak Liste sorunu devam ediyor” yazısında seçim gündemine değindi.

Bozkurt, “AKP’nin strateji toplantılarında masadaki anket sonuçları parlak değil. Oy oranları birbirine çok yakın. Burada AKP’nin oyu yüzde 35 civarında, MHP’nin oyu ise en fazla yüzde 6. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyu yüzde 42’ye ulaştı, rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun oyu Erdoğan’ın 1,5 puan önündeydi ve bu oran kendilerine umut veriyor, millet ittifakındaki Ortak Liste sorununun henüz ertelenmediğini sözlerine ekledi. .

bozkurt, kısa dalgaAl-Ummah dergisindeki yazısında ümmet ittifakına ilişkin şu ifadeleri kullanmıştır:

“Koalisyon içi muhafazakar koalisyon modeli, Temel Karamollaoğlu’nun bireysel görüşmeleriyle aşılamaz. Burada İYİ Parti ve CHP çatısı altında ya bazı seçim bölgelerinde bir liste, kalan listelerde iki liste, ya da bazı 41 seçim bölgesi 6 ayrı liste ve sloganlarla Partizanlık.Bir partiyle, bazılarında iki partiyle girme seçeneği var.Düğümü liderler çözecek gibi görünüyor.”

Cumhur İttifakı’nda liste eksikliğine değinen Bozkurt, “Cumhur İttifakı’nda ortak liste oluşturma sorunu sonunda Devlet Bahçeli’yi Twitter’da isyan noktasına getirdi. Bahçeli, akşam geç saatlerde attığı tweet ile seçimi kazandı. Cumhur İttifakı’ndaki her seçim bölgesinde partisinin sloganlarıyla, eleştiri içeren bir itiraz olduğu hemen anlaşılan bir şekilde üniversiteye gireceklerini duyurdu.”

Gazeteci Bozkurt, son olarak Emek ve Özgürlük İttifakı’na bağlı TİP’in kendi partisinin logosuyla seçime katılacağının netleştiğini ancak bunun her seçim bölgesinde mi yoksa bazı yerlerde mi olacağı gibi soruların gündeme geldiğini belirtti. liste ve parti logosu olarak cevaplanmadı, sonra gönderin.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın