https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Sawyer: İzmir gibi bir Türkiye yaratma şansımız var – Yerel Haberler

Sawyer: İzmir gibi bir Türkiye yaratma şansımız var

Öte yandan Soyer, Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine atıfta bulunarak, “İzmir gibi bir Türkiye yaratma şansımız var” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Denizciler Sendikası arasında İZDENİZ çalışanlarının örgütlendiği 11’inci Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde uzlaşma sağlandı. Bugün düzenlenen imza törenine Başkan Soyer, Türkiye Denizciler Sendikası Başkanı İrfan Mete, Ege Türk-İş Bölgesi Temsilcisi Khayratin Çakmak, Ezdeniz Genel Müdür Yardımcısı, Ezdeniz Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yılmaz katıldı. yolcu vapuru İhsan Alyanak Konak’ta. 427 kişilik TİS iskelesine Hakan Ersin, mürettebat ve yolcular katıldı.

Törende konuşan Şef Soyer, zamdan en iyi şekilde yararlanmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Sawyer, eşit işe eşit ücret anlayışıyla hareket ettiklerini ileri sürdü:

Uçurum çok açıktı. Bunu aşmak için elimizden geleni yaptık. Bu süreçte karşılıklı anlayış, hoşgörü, dinleyen, dinleyen, anlamaya çalışan ve hak vermeye çalışan sendika temsilcilerine teşekkür ediyorum. İzmir’de iyiyiz. Ama konu İzmir değil. Türkiye iyi olmadan İzmir iyi olamaz.

Şef Sawyer’dan bir telefon

Başkan Soyer, 28 Mayıs Pazar günü yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna ilişkin şunları söyledi:

Bir fırsatımız var. Pazar günü başka bir Türkiye, İzmir gibi bir Türkiye yaratma şansımız var. Senden tek bir isteğim var. Lütfen sandığa gitmeyen birini tanıyorsanız onu ikna edin. Çünkü kim sandığa gitmezse bizim kaderimizi belirleyecek. Yanlış anlaşılmasın gitmeyenler bizim gibi insanlar. Ama ya üzgünler, çaresizler ya da kızgınlar. Ya sokağınızda, mahallenizde ya da apartmanınızda komşunuz varsa, oy vermeyenlerin sandığa gitmesini sağlayın.Gençler Voleybol Şenliği Türkiye Şampiyonası’nda genç kız ve erkeklerde midi müsabakaları başladı

Şef Sawyer, sözlerini şöyle sürdürdü:

İzmir farkını her yerde gösteriyor. Bununla gurur duyuyorum. Bu çok güçlü ve güzel bir şey. Umarım bu devam eder. Birbirimizle olan bağlarımızı güçlendirmemiz ve birbirimizi daha çok dinlememiz ve dinlememiz gerekiyor. Çünkü biz Türkiye’nin öncüleriyiz. İzmir üzerine düşeni yapıyorsa Türkiye de onu yapar. Bundan vazgeçmemeliyiz. Bu ülkeye karşı sorumluluk duygumuzdan vazgeçmemeliyiz. Türkiye’nin üç gün içinde İzmir’in öncülüğünde büyük bir dönüşüme imza atacağını umuyorum. Emeğin, emeğin, namusun, dürüstlüğün, doğruluğun, hukukun ve adaletin hakim olduğu, haklarını teslim aldığı bir ülke yaratacağız. O günlerde hepinizi heyecan ve umutla selamlıyorum.”

Türkiye Denizciler Sendikası Başkanı İrfan Mete de Başkan Soyer’e teşekkür ederek şunları söyledi:

Başkanımıza sözleşmedeki katkılarından dolayı personel adına teşekkür ediyorum. Gündüz şartları için iyi bir kontrattı. Gerçek sosyal demokrasiyi İzmir’de yeniden yaşadık. Sahip olduğumuz en iyi sözleşmelerden biriydi. Bu dönemde de durum böyleydi. Katılan herkese hayırlı olsun” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “eşit işe eşit ücret” dediğini hatırlatan TÜRK-İŞ Ege Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak, şunları söyledi:

“Bugün birlikte vakit geçireceğim için çok mutluyum. Onunla çok gurur duyuyorum. Hiçbir şekilde ayrımcılık yapmadığınız için teşekkür ederim. İşçi Partisi emeği geçen herkese teşekkür ediyor. Güle güle.”

Yeni toplu iş sözleşmesine göre Ezdeniz çalışan sayısı yüzde 85 ila 98 oranında artırıldı. Ezdenis’te bir arazi işçisinin en düşük aylık ücreti, gıda yardımı, çalışma riskleri ve ödülleri dahil 19 bin 391 lira, gıda yardımı, çalışma riskleri ve ödülleri dahil 22 bin 965 lira oldu. denizde çalışıyor Ezdeniz’de gıda bedeli 95 liraya, mazot yardımı 850 liraya çıkarıldı. Eğitim yardımları ve ilgili sosyal yardımlar da diğer şirketlerle eşittir. Gecelik ücret oranı yüzde 36’ya, fazla mesai ücreti yüzde 100’e çıkarıldı. Çalışanlar da enflasyondan korundu. Böylece ; Günlük ücretler ve tüm sosyal yardımlar 6’şar aylık dönemlerde enflasyon oranında artırılacaktır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın