medyauzmani.com
Santiago nasıl bir yer? ” efendim – Yerel Haberler

Santiago nasıl bir yer? ” efendim

Santiago de Chile veya kısaca Santiago; Güney Amerika kıtasının önde gelen ülkelerinden biri olan Şili’nin en önemli ve en popüler şehridir. Şili’nin de başkenti olan Santiago, And Dağları üzerine kurulu oldukça tarihi bir ülke ve ülke nüfusunun büyük bir bölümünü sınırları içinde barındırıyor. Güney ve Kuzey Amerika ülkeleri arasında en popüler 20 şehir arasında yer alan Santiago, özellikle Güney Amerika kıtası için oldukça önemli bir lokasyon. Oldukça dağlık bir coğrafyaya sahip olan Şili’nin siyasi merkezi olan Santiago, Güney Amerika’nın en müreffeh şehirlerinden biridir. Aslında şehrin Güney Amerika’nın en müreffeh şehrine sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şili, kişi başına düşen gelir açısından açık bir şekilde bölgenin en zengin ülkesidir. Şehir coğrafi olarak Pacific Plate’e çok yakın. Dünyanın en önemli deprem merkezleri arasında yer alan bu coğrafyada Santiago, tarih boyunca 8’den 9’a kadar birçok depreme ev sahipliği yapmıştır. Deniz seviyesinden 520 metre yükseklikte olan şehir tabanı, son yıllarda meydana gelen büyük depremlere karşı çok iyi bir imtihan sağlamıştır.

Şili ve Güney Amerika’nın en popüler şehirleri arasında yer alan Santiago, resmi kayıtlara göre 450 yılı aşkın bir kuruluş hikayesine sahip. Santiago ve çevresi 12 Şubat 1541’de Avrupalılar tarafından keşfedilmiş; Bu tarihte inşaatına başlandı. İspanyol kaşif Pedro de Valdivia, Santiago bölgesini keşfetti ve burada İspanyol egemenliğini kurdu. Şili’nin en önemli şehirleri arasında yer alan Santiago, ülkenin en kalabalık şehridir. Bu şehrin sınırları içinde yaklaşık 7,4 milyon insan yaşıyor. Şili’nin ithalat ve ihracat merkezleri arasında yer alan Santiago, ülke ekonomisinin en önemli lokomotiflerinden biridir. Öyle ki ülkenin ekonomik gücünün yüzde 45’ini sadece Santiago üretiyor.

Şili’nin Santiago ile başlayan refahı, Şili vatandaşları için çok özel fırsatların kapısını açmıştır. 2000’li yılların başına kadar dünyanın tüm gelişmiş ülkeleri Şili pasaportlu kişilerden vize almak zorundaydı. Ancak 2000’li yıllarda Santiago şehrinde gerçekleştirilen reformlarla ülkedeki refah düzeyi neredeyse üç katına çıkmış ve Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ülkeleri, Kanada, Avustralya gibi çok önemli ülkeler Şili’ye vize uygulamalarından muaf tutulmuştur. vatandaşları ve Şili’yi vize muafiyeti kapsamına dahil ettim.. Yaptım. Çok modern bir şehir kimliğine bürünen Santiago, ülkenin en prestijli eğitim kurum ve tesislerine sahiptir. Şehir, son yıllarda yaptığı atılımlar sonucunda çok sayıda turiste de ulaşmıştır. Bu anlamda şehirde ultra modern bir havalimanı inşa edilmiş. Hatta mevcut havalimanı modernize edilmiş. Eğer Santiago’ya uçmak istiyorsanız bu durumda direkt uçuş olmamasına rağmen Lufthansa, British Airways, Air France ve KLM gibi önde gelen havayolları ile Avrupa üzerinden şehre uçabilirsiniz.

yazar:Emir Karasu

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın