https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Şanlıurfalıların “sel” tepkisi: Urfa oyumuz yüzde 70 AKP’ye, neresi? - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Şanlıurfalıların “sel” tepkisi: Urfa oyumuz yüzde 70 AKP’ye, neresi?

Şanlıurfalıların “sel” tepkisi: Urfa oyumuz yüzde 70 AKP’ye, neresi?

Şiddetli faciada 13 vatandaşın hayatını kaybettiği Şanlıurfa’da Abid Köprüsü kavşağında yapılan arama kurtarma çalışmalarında konuşan vatandaş Fatih Ertürk, “Burası mı iktidardaki ülke, yoksa böyle iktidardaki bir ülke mi? AFAD 3 gündür mesajlar gönderiyor. ; “Felaket geliyor, yağmur Sağanak bir yağmur geliyor”. Trafiğin önünü kapatıyor. Sular dolu ve sabahtan beri bir kova iki su çekiciyle bu suyu boşaltmaya çalışıyorlar. Bu insanlara acıyorum. Su yolunu bulmaz canlar gidiyor Böyle ülke yönetilmez Urfa biz yüzde 70 AK partiye oy veriyoruz Nerde insan hayatı bu kadar ucuz mu yeter yeter değiştir Urfa bıktık “Tesadüfen yaşıyoruz” diye yanıtladı.

Şanlıurfa, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ı vuran depremlerin ardından şimdi de sel felaketine tanık oluyor. Önceki gün akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağışlar, kentin birçok yerinde sele ve ani su baskınlarına neden oldu. Sel nedeniyle Şanlıurfa’da 13, Adıyaman’da 2 kişi hayatını kaybetti. Yağışlar Diyarbakır, Mardin ve Kahramanmaraş gibi kentlerde de etkili oldu.


2. Yüzyıl İktisat Konferansı İzmir’de başladı

Şanlıurfa’da selden etkilenen bölgelerden biri de Abid Köprüsü geçidi oldu. Yağış sırasında suyun da etkisiyle tünel çamurla doldu ve çok sayıda vatandaş mahsur kaldı. Kavşakta arama kurtarma çalışmaları gece boyunca devam etti. Yakınlarının sele maruz kalacağından endişe eden vatandaşlar, arama kurtarma çalışmalarını sürdürerek gelecek haberi bekledi.

Urfa’da meydana gelen sel felaketinin ardından hayatını kaybedenlere tepki gösteren Fatih Ertürk, bu durumun “kader” olarak yorumlanamayacağını söyledi. Ertürk dedi ki:

“URFA, yüzde 70 oyumuzu AKP’ye nerede veriyoruz? Tesadüfen yaşıyoruz”

“Ne oldu, ne oldu? Her şey ortada. Böyle bir ülke mi yönetiyor, böyle bir ülke mi yönetiyor? AFAD 3 gündür ‘Afet geliyor, sağanak yağmur geliyor’ diye mesajlar atıyor sabahtan beri biri ile bu suyu boşaltıyor. kova iki tokmak Yazıklar olsun bu insanlara Su yolunu bulmaz canlar gidiyor Böyle ülke yönetilmez böyle ülke yönetilmez Urfa AKP’ye yüzde 70 oy veriyoruz Nerde İnsan hayatı bu kadar ucuz mu yeter Urfa’yı değiştirin Yorulduk tesadüfle yaşıyoruz Büyükşehir belediye başkanı bunu yapamaz adamda suç olmadığını bilmez onu getirenler bize suçlu. Kader diyeceğiz, taziye dileyeceğiz, kader diye bir şey yok. Avrupa ülkelerinde kader diye bir şey yok, önlem alacaksınız, gelecek belli.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın