medyauzmani.com
Sankar: Kapatma dosyası seçim sonrasına bırakılmalı – Yerel Haberler

Sankar: Kapatma dosyası seçim sonrasına bırakılmalı

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sankar, HDP’ye yönelik kapatma davasının seçim sürecinde görüşülmemesi gerektiğini belirterek, davayla ilgili kararın seçim sonrasına bırakılması için yeniden başvuruda bulunacaklarını açıkladı. Sankar, “Seçmenin böyle bir belirsizliğe sürüklenmesi kabul edilemez, YSK tarafından seçim takvimi açıklandıktan sonra hukukçularımızla birlikte değerlendireceğiz ve süreci uzatmadan başvurumuzu yapacağız.” dedi.


Koordinasyon toplantısı Mohamed Safran tarafından

HDP Eş Genel Başkanı Sancar, Fox TV’nin Al-Munfab programında İlker Karagöz’ün sorularını yanıtladı. Seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Sancar, “Daha önce de duyurduğumuz gibi ittifaklarımızla milletvekili seçimlerine gideceğiz ama masa ile ayrı bir görüşmemiz yok. Muhatapımız Kılıçdaroğlu.”

Sankar, “HDP’ye Hizmet” tartışmasına da değindi. Böyle bir şeyi beklemiyoruz, bunun yerine bu tartışmanın içine çekilmeyi geçersiz bir manevra olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladıktan sonra Sankar, merak uyandıran görüşme için “Hayırlı olsun. HDP’yi bekliyoruz” dedi. Kılıçdaroğlu geldiğinde somut yol haritasını konuşacağız ve ardından yetkili organlarımız ve ittifakımızla aday gösterme kararını değerlendireceğiz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın