medyauzmani.com
Sakarya’da diyaliz hastalarını ziyaret – Dokuz8haber – Yerel Haberler

Sakarya’da diyaliz hastalarını ziyaret – Dokuz8haber

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü ve Sakarya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Dünya Böbrek Günü münasebetiyle Yenikent Devlet Hastanesi’nde tedavi gören diyaliz hastalarını ziyaret ederek, toplantıda tuz tüketimi hakkında bilgi verildi.Şekerli (IGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, her yıl Mart ayının ikinci Perşembe günü düzenlenen Dünya Böbrek Günü etkinlikleri çerçevesinde Yenikent Devlet Hastanesi diyaliz servisini ziyaret etti.


SGM Kids’ten doğaseverler için dramatik aktivite

Başkent Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Dr. doktor. Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Sedat Aydın ile Yenikent Devlet Hastanesi Başhekimi Yasin Çatalbaş Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Özkan Öktem ile birlikte. doktor. Sayın Adel Murat Akgelv bulaşıcı olmayan hastalıklar birimi uzmanı Sibel Gedikooğlu’nu ziyaret etti.

Diyaliz hastalarını ziyaret eden heyet, aşırı tuz alımının böbrekler üzerindeki zararlarına dikkat çekerek, hasta ve yakınlarına beslenme önerileri hakkında bilgi verdi.

Dünya Böbrek Günü münasebetiyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’nde hasta ve yakınlarını ziyaret ettikten sonra; Sunumu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yos, sunumunu ise İl Sağlık Müdürü Prof. doktor. Dağıtımını Aziz Öğütlü’nün üstlendiği Böbrek Yetmezliği İçin Beslenme Önerileri kitabı beslenme uzmanı Yasemin Tuncer, beslenme uzmanı Tamer Eisen ve diyaliz hemşiresi Zeynep Kessler’in ortak çalışmasıyla hazırlandı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın