medyauzmani.com
Sahte belgeli 50 bürokrat iddiası.. Najah: Aralarında Tarım Bakan Yardımcısı da var – Yerel Haberler

Sahte belgeli 50 bürokrat iddiası.. Najah: Aralarında Tarım Bakan Yardımcısı da var

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mersin Milletvekili Ali Mahir Basirir, katıldığı canlı yayında, yetki dahilinde çok sayıda sahte tanıklık yapan ismin bulunduğunu açıkladı. Basrir, “Bu benim iddiam değil, müfettişlerin ve yetkililerin konuyla ilgili edindiği bilgilerdir.” diyerek Perşembe günü sahte belgelerle siyasi isimleri açıklayacağını duyurdu.

Ali Maher Beşirir, avukat Selim Şen, eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez ve Arti Gerçek Genel Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz ile Gökmen Karadağ’a konuk oldu.

Büyük bir feragatnameyi açıklayacağım

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün yaptığı ‘mülteci’ açıklamasını değerlendiren Basırır, ülkedeki yolsuzlukları ve buna karşı yaptıklarını anlattı. Konuşmasının devamında “Perşembe günü çok daha büyük bir skandalı ve çok daha büyük bir rezaleti açıklayacağım” diyerek, devlet kademesinde diplomaları sahtekar olan çok sayıda bürokrat olduğunu söyledi.

Bassar dedi ki:

“Perşembe günü çok daha büyük bir skandalı, çok daha büyük bir rezaleti açıklayacağım. Şunu daha önce belirteyim, bu ülkede sahte diplomayla yüksek lisans yapan bürokratlara, milletvekillerine, bakan yardımcılarına açıklayacağım. Onun evraklarıyla…”

adımı açıklayacağım

Gökmen Karadağ’ın “THK Üniversitesi nsal Ban ile ilgili” demesinin ardından Başarır, “Evet, isim isim” yanıtını verdi:

“İsmini açıklayacağım. Hiç duymadığınız isimler göreceksiniz. Bunu meclis kürsüsünde anlatacağım.. Bu ülkeyi bu hale getirdiler efendim. Bakın bu kararı da YÖK veriyor. yapma.”

Salim Şen, iddiayı daha net ortaya koymak için şu soruyu sordu:

“Açıklama rica ediyorum, tekrar teyid etmek için. İktidar partisi, bir takım iktidar milletvekilleri, bazı iktidar çevrelerinde tanınmış ve tanınmış isimler, herhangi bir üniversitenin (belki de Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin) herhangi bir bilgisi olmadan. para karşılığında kayıt ve eğitim, yani prosedürel bir çerçeve olmadan Diploma almalarından mı bahsediyorsunuz, bunu açıklar mısınız?

Mirasçı şu cevabı verdi:

“Evet, yüksek lisans ve doktora programları dahil. Hem de keşfedildi. Bir de bu belgeleri iade edin denildi, bunlar geçersiz denildi. Bakın gazeteciler, araştırmacılar, bakan yardımcıları, milletvekilleri, eski milletvekilleri.. . Türkiye’yi bu duruma getirdiklerini düşünebiliyor musunuz!”

50 kişiyi bulmak için sahte diplomatik liste

Gökmen Karadağ’ın “Sayı verir misiniz” sorusuna Başaran, “Çok” yanıtını verdi:

“Çokmuş, tek tek çıkarıyoruz, 30 kadar buldum. Bu liste de 40-50’yi buluyor gibi. Bu ülkenin cumhurbaşkanının diplomasını ararken bir numaraya denk geldim. Gerçek olmayan sertifikaların!Utandım.Hepsini sayacağız.Ben böyle bir iddiada bulunmuyorum.Bu olaya karışan müfettişler bu olayın sorumlularını tespit ettiler.

Meclis kürsüsünden bir araştırma önergesi sunacağım. Bakalım çıkacaklar mı?”

“Belgelendi mi?” “Hepsinin belgeleri var” sorusuna Paşaran’ın yanıtı şöyle oldu:

Tarım Bakan Yardımcısı içerir

Bilgisayar keşiflerinin ekran kayıtlarından üniversite yolsuzluğu raporlarına kadar her şey orada.

Bunlar bir şekilde tanınan, hizmet veren, seçilmiş ve atanmış kişilerdir.
Karadağ, “Bana birkaç isim verin lütfen” dedikten sonra, “Bugün Perşembe” dedi ve şunları söyledi:

Bakan yardımcıları var. Size bir tanesini anlatayım Tarım Bakan Yardımcısı.”

Onsal Ban da yalancı tanıklık iddialarında kilit isim olarak karşımıza çıkıyor. Beşir’in iddiasında adı geçen Türk Hava Kurumu eski üniversite başkanı Ban’ın bu skandaldaki konumu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

THK Üniversitesi’nde para karşılığı diploma dağıtmak yasak mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili açıkladı: Bakan yardımcısı 176 bin lira maaş alıyor
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili açıkladı: Bakan yardımcısı 176 bin lira maaş alıyor

Beşir, 2 ay önce katıldığı bir programda Zehra Taşışınlıoğlu’nun mal varlığını eleştirirken, “Eşiniz bu okuldaki darphaneyi yedi. Ban Ban’ın başkanlığı döneminde para karşılığı sertifika dağıttığı iddiası üzerine:

Bağış yaparak okula gitmeden Türk Hava Kurumu Üniversitesinden kimler diploma aldı? Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Lütfi Cem, Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Hilmi Daşdemir. Yüksek lisans. Diplomalarını nasıl, hangi sınavla aldılar lütfen açıklayın. 176 kişi.

Öte yandan Basirer’in iddialarında sahte sertifika sahibi olarak anılan “Tarım Bakan Yardımcısı”nın dört bakan yardımcısından hangisinin olduğu henüz netlik kazanmadı. Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Ebubekir Sırrıder, İbrahim Yumaklı, Nihat Pakdel, Gemi Teriyaki, Tarım ve Orman Bakanı Fahit Kiriçi ile birlikte çalışıyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın