https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Oy ve Ötesi 100.000 gönüllü ile seçime katılacak - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Oy ve Ötesi 100.000 gönüllü ile seçime katılacak

Oy ve Ötesi 100.000 gönüllü ile seçime katılacak

Oy ve Ötesi Derneği, İstanbul Kağıthane’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Vote Beyond Derneği Başkanı Ertem Uytun, Vote Beyond Derneği Başkan Yardımcısı Hand Turan ve Kunda Araştırma Konseyi Üyesi Bekir Ağırdır katıldı.

Oy ve Ötesi Derneği, Seçim Günü eğitimleri ve anket verilerinin OCR mobil uygulamaları üzerinden sağlanmasına yönelik etkinlikler düzenleyeceğini duyurdu.

Deprem bölgeleri için özel çalışma yapılacak

Seçim Günü tüm sandıklardan 100 bin gönüllü ile veri toplamak amacıyla Vote & Beyond, depremden etkilenen seçim bölgelerine özel bir çalışma yürüteceğini açıkladı.

Buna göre, nisan ayında gönüllülerin optik karakter tanıma (OCR) teknolojisine sahip mobil dakika okuma uygulaması sunulacak. Metin görüntülerini makine tarafından okunabilir bir metin biçimine dönüştüren OCR teknolojisi kullanılarak, fotoğraflanan sandık tutanakları verileri otomatik olarak dijital bir görüntüye dönüştürülecek.

50 büyük ilde seçim kuralları, sandıkların gönüllü olarak izlenmesi ve doğru veri toplama operasyonları hakkında en son bilgileri içeren eğitimler vermeye hazırlandığını duyurdu.


Uluslararası Kızılhaç Yılı’ndan “Birlikte kazanacağız” mesajını taşıyan bir seçim kampanyası

“20 milyon gence oy vermemiz gerekiyor”

Kunda Araştırma Kurulu Üyesi Bekir Çağerdeer şunları söyledi:

“Bugün 6 milyon genç ilk kez oy kullanacak. İdeolojik değil kendi hayatlarından bakıyorlar. Bu seçimin kaderini gençlerin sandığa gidip gitmeyeceği belirleyecek. Bizler Herkesin sandığa gitmesini sağlamamız lazım. 40 yaş üstü seçmen olursa seçime gitmeyelim. Milyonlarca genci sandığa götürmemiz lazım.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın