medyauzmani.com
Otobüs kazaları trafik ekiplerini harekete geçirdi – Yerel Haberler – Yerel Haberler Yeni Haberler – Yerel Haberler

Otobüs kazaları trafik ekiplerini harekete geçirdi – Yerel Haberler – Yerel Haberler Yeni Haberler

Geçtiğimiz günlerde arka arkaya meydana gelen otobüs kazalarının ardından Yerel Haberler İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri, şehirlerarası otogarda inceleme yaptı. Ekipler, sürücülerin otobüs sürüş sürelerini kontrol etmek için yolcuların emniyet kemeri takıp takmadığını kontrol etti. Emniyet kemeri takmayan yolcular uyarıldı. Ekipler ayrıca gişedeki yolcu listelerini otobüsteki yolcu listeleriyle karşılaştırdı.

‘Kontrolleri artırdık’
Otobüs denetimleriyle ilgili bilgi veren Emniyet Müdür Yardımcısı Bayram Ali Darman, “Son yaşanan otobüs kazalarıyla denetimlerimizi artırdık. Şehirlerarası otogarda ve güzergah güzergahında sürücülerin mesai saatlerine uyup uymadığını, yeni otobüslerde emniyet kemerinin takılı olup olmadığını ekip arkadaşlarımızla birlikte titizlikle kontrol ediyoruz. Bindiğimiz otobüslerde sürücülerin yanı sıra yolcuları da ekrandan izliyoruz. Yolcularımızın emniyet kemerlerini bağlamalarını, sürücüyü muayene etmelerini, gördükleri aksaklık veya hataları 112 acil çağrı merkezini aramalarını ve bize bildirmelerini istiyoruz. Kazaları önlemek için elimizden geldiğince denetimlerimizi sıklaştırıyoruz. Ne kadar çok teftiş yaparsak o kadar az kaza görüyoruz ve daha fazla teftiş yapıldıkça daha az hata oluyor.

Genç dedektifler iş başında
Denetimler sırasında otobüste ebeveynleriyle birlikte seyahat eden gençler de trafik ekipleri tarafından “trafik müfettişi” olarak görevlendirildi. Gençlere ıslık çalan polis, uçuş sırasında emniyet kemerini çıkaran varsa düdüğün çalınmasını da istedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın