https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Osmanlı depremzedesi: Tehlikeli bina neden yıkılmadı? - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Osmanlı depremzedesi: Tehlikeli bina neden yıkılmadı?

Osmanlı depremzedesi: Tehlikeli bina neden yıkılmadı?

Osmaniye’nin Rezai ilçesinde oturan vatandaşlar, oturdukları binanın yıkım kararına rağmen yıkılmaması tepki gösterdi. Mahalle sakinlerinden Mustafa Karadot, şunları söyledi:

Kimse ilgilenmiyor

“Gördüğünüz dairede oturuyordum, tehlikeli olduğu için hemen boşaltıldık. Ancak yıkım kararı verileli 15 gün oldu ve yıkım ekibi ya da yıkım makinesi hala gelmedi. Artçı sarsıntılarla yıkılmak üzere.Ölüm mü bekliyorlar?Kimseden zarar yok.İnsanlara zarar vermek için mi bekliyorlar?O halde bu bina bir an önce yıkılmalı.İlgili kişiler ve yetkililerin bir an önce ilgilenmesi gerekiyor. .Deprem var diye ne yapılır kim bilmez kim ne yapacağını bilmez bina yıkıldı diyelim çocuklar aile ne olursa olsun sonuçta burası yerleşim yeri.Bunlar Bu yerleşim bölgesindeki tehlikeli binaların bir an önce yıkılması, yani zarar verip cana mal olduktan sonra yıkılmaması gerekiyor. Belediye başkanı var, yıkım ekipleri var, onlarla muhatap bile olmuyor. İnsanlarla tanıştığımızda insanlar bize tepkilerini gösteriyorlar.Neden ortaya çıkıyor, haklı,gösteriyor.Nerede oturuyorsunuz,bu ev sahibi nerede,kiracılar nerede,o Beyler nerede,neden gelmiyorlar. umursar mı?” tepkisidir. Gerektiğinde bildirimler yapılıyor ama kimsenin umurunda olmadığını görüyoruz.”

“tehlikeli”

Emekli din görevlisi Hüseyin Asalentaş, “Burada tehlike var, burada da tehlike var. Diğer taraf umumi bir yer, bizim insanımız hep Müslümanların camisi, Kuran kursu çünkü. Komşuların bir tarafında bu evler var, diğer tarafında bizim camimiz var, “Yol, imam evi ve cami bitişik, bu yüzden büyük tehlike olur” dedi.

görüntü dökümü


Osmanlı depremzedesi: Ev sahibi evimi silmek istiyor

Ayrıntılar

Mustafa Karadot

Hüseyin Aslantaş

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın