medyauzmani.com
Osman Gazi Menkul Kıymetler Borsası’nda çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor – Yerel Haberler

Osman Gazi Menkul Kıymetler Borsası’nda çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor

Bursa Osmangazi Belediyesi’nin Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, haftanın belirli günleri öğrencilerle dolup taşıyor. Küçük yaşta can dostlarıyla tanışmanın mutluluğunu yaşayan öğrencilere hayvan sevgisi aşılanır. Osmangazi Belediyesi, çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini haftanın belirli günlerinde Sokak Hayvanları Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde ağırlıyor.

Osmangazi’de özel ve devlet okullarının öğrencilerine belirlenen günlerde kapılarını açan ahır, adeta öğrenci akınına uğradı. Hayvan sevgisinin gelecek nesillere erken yaşlarda aşılanmasının hedeflendiği gezilerde, en yakın arkadaşlarıyla tanışan öğrenciler, aynı zamanda uzmanlar tarafından eğitiliyor.

Öncelikle Osmangazi Belediyesi’ndeki Doğal Yaşam ve Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi’ni ziyarete gelen öğrencilere hayvan sağlığı ve bakımı konusunda eğitim veriliyor.

Yetkililer tarafından sığınak hakkında da bilgi verilen öğrenciler, daha sonra can dostları ile bir araya getirildi. Barınaktaki hayvanlarla yakından ilgilenen öğrenciler, en sevdikleri arkadaşlarını da besleme fırsatı buluyor. Öğrenciler, veterinerlere sorularını sorup cevaplarını aldıktan sonra mutlu bir şekilde barınaktan ayrılıyor.


Atatürk Sergisi ve Cumhuriyet Tebbasi Belediyesi

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın