https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ödemiş Belediyesi Ramazan ayı boyunca her gün 5 bin kişiye sıcak yemek verecek. - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Ödemiş Belediyesi Ramazan ayı boyunca her gün 5 bin kişiye sıcak yemek verecek.

Ödemiş Belediyesi Ramazan ayı boyunca her gün 5 bin kişiye sıcak yemek verecek.

Ödemiş Belediyesi bu yıl kent merkezinde 6 farklı mahallede kahvaltı çadırları kuracak ve her gün 5 bin kişiye sıcak yemek sağlayacak. Hükümet Meydanı, Türkmen Mahallesi Perşembe Pazarı, Cumhuriyet Mahallesi Köşebaşı Camii, Zafer Mahllesi Tekstil Mevkii, Hürriyet Muhtarlığı Kaymakamlığı ve Üç Eylül Mahallesi Gençlik Caddesi’nde kurulacak iftar çadırlarının hazırlıkları tamamlandı. Ramazan ayı boyunca her gün dayanışma vatandaşlarının katkılarıyla hazırlanan sıcak yemek vatandaşlara dağıtılacak. Kahvaltı menülerinin protein, vitamin ve kalori açısından dengeli ve sağlıklı beslenmeye uygun olmasına özen gösterilecektir.


Efsane Başkan Osman Özgüven’in hayatı belgesel oldu

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Ariş, çalışmayla ilgili şunları söyledi:

Tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik eder, tüm insanlığa barış, barış ve kardeşlik getirmesini dilerim. Hemşerilerimizin hayırsever katkılarıyla hazırlanan ve belediyemiz tarafından organize edilen iftar çadırlarında hemşerilerimizle aynı sofrayı paylaşacağız. Salgın koşulları nedeniyle o zorlu dönemde Ödemiş’in mutfağında hazırlanan kahvaltı sofralarını evlerine ulaştırdık, gıda kolileri ile hemşehrilerimizin yanında olduk. Bu yıl iftar çadırlarında aynı sofralarda aynı ekmeği paylaşmanın huzurunu ve güzelliğini yaşayacağız. Ramazan, paylaşma ve dayanışma ayıdır. Ödemiş dayanışmasının en güzel örneklerini sınayacağımızı düşünüyorum. Bu anlamda ramazan ayı boyunca günlük 5 bin kişiye sıcak yemek ulaştıracak mutfağımıza katkı sağlayacak tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum.

Kahvaltı çadırına katkıda bulunmak isteyen vatandaşların 0 (537) 384 12 72 numaralı telefondan Ödemiş Belediyesi’ne başvurmaları gerekmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın