https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Nebati Hazine ve Maliye Bakanı Mersin’de gazetecilerle bir araya geldi: – Yerel Haberler

Nebati Hazine ve Maliye Bakanı Mersin’de gazetecilerle bir araya geldi:

Mersin (AA) – Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin El Nabati, “Ülkemizdeki muhalefet gibi kirli hesaplardan medet umarak her gün farklı bir maske takarak milletimizi asla aldatmaya çalışmıyoruz” dedi. ve çeşitli çarpıtmalar…” dedi.

El-Nabati, somut projeler ve nitelikli bir kadroyla tüm hedeflerine ulaştıklarını belirterek, “İftira ve iftiralarla ördüğümüz bu aşk hikâyesini kimse bozamaz. Suni anketlere ve karalama kampanyalarına rağmen devlet yine 14 Mayıs’taydı. 21 yıl önce olduğu gibi.Hayır O hala yanımızda.” dedi.

Milletin meclis üyelerinin çoğunluğunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Cumhur İttifakı’na verdiğini belirten Al-Nabati, bu “gönül borcunu” ödemek için 5 yıl Mersin ve Türkiye için durmaksızın çalışacaklarını ifade etti. “

Medine’ye savaşmak için değil, hizmet etmek için geldiklerini vurgulayan Nebati, şöyle devam etti:

“İş dünyası, çiftçi, esnaf, kadın ve gençlerle her gün farklı platformlarda bir araya geldik ve Mersin’i nasıl daha yükseklere taşıyacağımızı hep birlikte planladık. Kirli ve çeşitli tahrifatlı hesaplardan medet umarak gün gelir.” Asla milletimizi aldatmaya çalışmıyoruz. Aksine ortaya koyduğumuz iş ve hizmetlerle yerli ve milli tutarlı siyasi ve siyasi anlayışımızla halkımızın kalbini kazanmanın ve ülkemizi daha ileriye taşımanın gayreti içindeyiz.”

Nebati bakan, muhalefetin 40 yılda elde ettiği birçok eser ve hizmeti Mersin halkına kazandırdığını anlatarak, kentte yürütülen çalışmaları anlattı.

– Mersin’de selde 531 çiftçinin arazisine 188 milyon lira zarar olduğu belgelendi

El Nebati, 23 Mayıs’ta kentte meydana gelen sel felaketinin kentte yarattığı tahribatla ilgili bilgi verirken, “14 Mayıs’tan sonra muhalifler depremzedelerimize çirkin ifadelerle saldırırken, biz hızla depremzede kardeşlerimizin yanına gittik. Mersin’de sel.Bu hafta başında olduğu gibi Güneydoğu’da deprem ve selde olduğu gibi hasar tespit tutanakları doğrultusunda 1 milyon 250 bin liralık ödeme emrini hemen verdik. 75 eve maddi zararı temsil ediyor.Hasarlı evlerde oturan vatandaşlarımıza 10 milyon lira, işyerleri ve hasarlı araçlar için 20 milyon lira talep edilecek. 188 milyon liranın arazilerinde kaybolduğu, çalışmaların hızla devam ettiği ve her zaman teyakkuzda kalacağımız ortaya çıktı. Mersinli kardeşlerimiz de gereken her türlü desteği sağlıyor” dedi.

Memur maaşlarına yapılan zam emeklilere de yansıyacak.

Nebati bakan, 21 yıldır girdikleri her sınavdan güçlenerek çıkmayı başardıklarını belirterek, şunları söyledi:

“6 Şubat deprem felaketinden sonra birileri afet bölgesinde turist gibi dolaşırken milletimizin yanına koştuk. Yaklaşık 60 gün aralıksız deprem bölgesini terk etmedik. Yıkılan ilk köy evlerini şimdiden teslim ettik. Bitirdik, defin hastanesi yaptık, birçok eyaletten fazla nüfusa sahip” dedi. Sayın Cumhurbaşkanı, halkımızın refahını merkeze alarak çalışma politikamızdan ve hizmetlerimizden asla taviz vermeyeceğiz.”

Al-Nabati, bir milyon küçük tüccarın taksit ödeme gün sayısını 7 bin 200 güne indirdiğini, gençlerin yıllık 150 bin liraya kadar olan gelirlerinden vergi almadıklarını anlattı.Dicle Elektrik, çalışanlarına Master Worker Projesi ustalık eğitimi veriyor

Al-Nabati, çalışanların ve emeklilerin maaşlarında yaptıkları iyileştirmelerle refah kaybını önlediklerini belirtti. yüzyılda vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tuttuk. Bir devlet memurunun en düşük maaşını 22 bin liraya çıkardık. Zamların emekli memurlara otomatik olarak yansıyacağını tekrar belirteyim” dedi.

Al-Nabati, kamu çalışanlarının maaşlarına sosyal yardım payı dahil yüzde 45 zam yaptıklarını, 45 bin öğretmen ve 3 bin 500 engelli öğretmen atadıklarını belirterek, Türkiye’nin yüzyılını “eğitim yüzyılı” haline getireceklerini söyledi. ” “.

– “Danışmanlarınız, ekibiniz size formasyon çalışmalarımızı anlatsın lütfen”

El-Nebati, geride kalan 40 günde savunmadan ulaşıma, sağlıktan finansa, çalışma hayatından uydu teknolojilerine kadar millete önemli müjdeler verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Hatay’ın büyük potansiyelini Anadolu’ya kazandıracak Amanos Tünelleri’nin yapımına yakında başlayacağız. Kentsel dönüşüm konusunda hala vatandaşımızın yanındayız. Birilerinin bizim yaptığımızı takip etme imkanı yok. Diyorlar ki; Dün borcu olan vatandaşlarımız borç faizlerini iptal edecekler.Lütfen danışmanlarımız ekibiniz size yeniden yapılanma uygulamalarımızı anlatsın.Vatandaşlarımızın 2.000 lira ve daha az olan borçlarını tasfiye ettiğimizi söylesinler. icra takibi ve kredi ve kredi kartı borçları nedeniyle varlık yönetim şirketlerine borcu olanlara 200.000 liraya kadar teminat veriyoruz.

Al-Nabati, gelecekte Türkiye’nin üreteceği doğalgaz ve petrol gelirlerinden ayrılacak kaynakla Aile ve Gençlik Bankası’nı kuracaklarını belirterek, ev hanımından çocuk ve gençlere kadar tüm aile bireylerine destek olacaklarını söyledi. aile kalkanı programı.

Tek sorun oy almak.

Al-Nabati, muhalefetin hükümetin kararlarını sanki ilk kez gündeme geliyormuşçasına ortaya koyduğuna ve çarpıttığına işaret ederek, “Irkının ve eylemlerinin ne anlama geldiği konusunda hiçbir bilgisi ve tecrübesi olmayanlar adeta irkilirler. Vatanımızla dalga geçiyorlar.Akılları.kılık değiştirme acizliğine düşüyorlar.Kendini uyanık zanneden bu maharetli insanlar nasıl olur da milletimizi boş hayalleriyle kandırmaya devam ederler?Tek dertleri oy almaktır. bedeli omurganın fedakarlığında ilke, değer ve mevki adına hiçbir şey bırakmadan her sofrada yanan Eran gönüller Ertesi gün dindar olup, sonra laikliğin yegâne bekçisi olmak Böyle bir siyaset olamaz ve olacaktır. bu milletin vicdanında, duygu ve düşüncelerinde yer bulamayın.” dedi.

– “29 Mayıs’a kadar büyük bir zaferle uyanacağız”

Nabati bakanı şunları söyledi:

Bu seçim sürecinin temiz, ilkeli bir rekabet içinde devam etmesini, bu millete iyilik yapmak için mücadele etmemizi ve bu uğurda hızlanmamızı istiyoruz.Maalesef millet olarak çok yozlaşmış bir kampanya yürüten bir muhalefet tarafından sınanıyoruz.. Bütün bu Gerçeklerin farkındayız diye düşünüyorum.. 28 Mayıs’ta başladığı çalışmaları 14 Mayıs’ta tamamlayacak ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin asrına damgasını vuracak.. İnanıyorum ve devam edecek. İstanbul’un fethi olan 29 Mayıs’ta milletimizin güçlü iradesi ve Allah’ın izniyle demokrasi adına tarihimize Türkiye adına büyük bir zafer olarak geçecek büyük bir zaferle uyanacağız.”

Nebati bakanın konuşmasının ardından toplantı soru-cevap bölümüyle devam etti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın