https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Naci Görür’den uyarı: Depremin etkisini azaltan ekipmanlarla güçlendirilmeli. - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Naci Görür’den uyarı: Depremin etkisini azaltan ekipmanlarla güçlendirilmeli.

Naci Görür’den uyarı: Depremin etkisini azaltan ekipmanlarla güçlendirilmeli.


Anket sonucu açıklandı: Uluslararası Kızılhaç Yıl Partisi’nde CHP birinci oldu ve büyük kan kaybı

Profesör. doktor. Nasi Gurur’un açıklamalarından başlıklar;

“Adıyaman-Hatay deprem bölgesi, Doğu Anadolu-Ölüdeniz fay zonları içerisinde yer almaktadır. Bu bölge büyük ölçüde bu aktif fayların etkisine maruz kalmaktadır. Bölgenin tarih boyunca 7’den büyük depremler yaşadığı bilinmektedir. Biliyorsunuz bu bölge ve 11 ilimiz depremlerle yerle bir oldu. 6 Şubat”.

“Şu anda alanın toplulaştırılmasına yönelik çalışmalar başladı. Mikro. İmar çalışmaları ile kısmi yerleşime uygun alanlar tespit edebilirsiniz ancak bu alanın tamamı için uygun olmayacaktır çünkü tüm alan aktif fay sistemlerinin etkisi altındadır.”

“Bu bölgede yapılacak canlandırma çalışmaları sırasında deprem bölgelerinin mimari ve inşaat çalışmalarına ve özgün yeni teknolojilere dikkat edilmeli. Burada yapılacak binalar, depreme dayanıklı, hafif ve mukavemeti yüksek malzemelerden üretilmiş ekipmanlarla güçlendirilmelidir.” , ve depremlerin etkisini azaltacaktır.”

Bu alanda müteahhit, inşaatçı ve klasik inşaatçı ile ilgili olağan sorunları çözemiyoruz. Özel mimari planlara, yenilikçi bina teknolojilerine ve depremlerin etkisini azaltacak izolatörler de dahil olmak üzere yatırımlara ihtiyaç vardır. Belki pahalı ama bu herhangi bir alan değil.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın