medyauzmani.com
Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi ve İslami Sünnet Partisi ile ittifak çağrısında bulundu – Yerel Haberler

Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi ve İslami Sünnet Partisi ile ittifak çağrısında bulundu

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu TikTok programının canlı yayınına konuk olan Devlet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Türkiye ile ittifak teklif ediyorum; CHP, İYİ Parti, Vatan Partisi. tamam atatürk sorunu olmaz laiklik sorun olur hayır bağımsızlık sorunu olmaz ilk dört madde türk bayrağı mezhepler konuşulmaz.


CHP’li Tudderi: Göçmen hemşerilerimizin barınma sorunu neden Meclis’te görüşülmedi?

Muharrem İnce’nin açıklamaları şöyle:

“İskenderiye’de çadırları su bastı. Çadırın içine girdim, yatağa dokundum, yatağı su bastı. Çadırkentler şehir için iyi ama köyler için değil. Fırsatçılar yakından takip edilmeli. 50.000 liralık hayvan 20.000 liraya…su çekilmiyor çünkü toprak dönüyor.. Köylerde yem yok.. Silolarda, depolarda sıkıntı var.. Mısır, biber ve ekin ekimi pamuk birazdan başlayacak.Çöküntü olduğu için ekemeyeceğiz.Şap büyümüş sıkıntı var göç var.Deprem bölgesini eğitim olarak düşünmemiz lazım tabi. Köyler bu konuda ihmal ediliyor.”

“Saad Allah’ı şimdi nerede umuyorsun?”

“Bir zamanlar Türkiye yönetilemez. Sisi artık darbeci değil, Musa şehir değil, Birleşik Arap Emirlikleri finansör değil, İsrail katil, çadır satmak ayıp değil. Türkiye yönetilemez. hükmetti.Akşi sözlüğü kapatıyor.Neden Hakaret var..Kapatalım mı?”Taksim’de cinayet işleyince mi?Tav sahaya geç kalıyorsun..Her gün geç kalmadık diye açıklama yapıyorlar. ..Yorgun bir Erdoğan var..Bu Erdoğan gidecek ama bu altılı masayla mı olacak? Adalet?” Saadullah Ergin’den bahsediyor. Saadullah Ergin şimdi nerede? DEVA partisinden milletvekili seçecek komitenin temsilcisi. Kılıçdaroğlu Bey, Ali Babacan’ı Yargıtay’a gönderirdi, şimdi o da Başkan Yardımcısı. .Birisi bana ne desin ki bundan umut doğar İttifaklar olabilir mesela Türkiye için ittifak öneriyorum CHP İYİ Parti Vatan Partisi Anayasanın ilk 4 maddesini tartışmıyor Türk Bayrağı mezhep tartışmaz.

“Cumhuriyet millet ittifakı bir çıkar ittifakıdır.”

“AKP HÜDAPAR ile ittifak yapıyor. MHP de susuyor. İlke yok çünkü ilke yok. Millet ittifakı da çıkar ittifakıdır. Millet ittifakı da çıkar ittifakıdır. 59 yaşındayım. 21 yıl önce milletvekiliyim 1 mart 2003 senetinde oy kullanmıştım 15.5 milyon oy aldım cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci oldum 3 kere Ağrı’ya gittim 3 kere Hakar Şırnak arasından geçtim Artvin’den Edirne’ye kadar Türkiye’yi karış karış dolaşırım Uzun kollu gömlekle dolaştım Kısa gömlek Kolu siyasetçiye yakışmaz Babacan’ı Yargıtay’a göndereceksin başkan yardımcısı yapacaksın Teslim olursan, ve masayı çeviremezler, Türkiye’yi nasıl yönetecekler?

“Ortada olmayacak bir dua görüyorum”

“Bu hükümeti göndermek için, bu muhalefeti göndermek gerekiyor. Türkiye bu duruma karşı çıkmadı, iktidar getirdi, buna bir itirazım yok. Olmayacak duaya amin demek istemiyorum. Ortada olmayacak dua, bu işler olmaz Siyasette idrak yöntemiyle, siyaset mühendisliğiyle.İnsanlar.Ben sokak siyasetçisiyim.İnsanlara dokunurum.Nişantaşı’ndaki kahvecileri de bilirim. sanayi siteleri Muhalefet yüzde 60 alacak, ben şiştim Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ekmeleddin İhsan Oğlu 14 partinin adayıydı Sadece CHP’den yüzde 30 daha fazla oy aldım Keşke yapmasaydım. İstanbul rallisi, bunun için üzgünüm.”

“Bu mesaj için özür dilerim”

“Mansur Yavaş bir kez kaybetti, yine kaybetti, kazandı. Kılıçdaroğlu 13 kez kaybetti, bir kez kaybettim. Bir kez penaltı kaçırdım. O mektubu açtım, pişman mıyım, pişmanım. ‘Seçim’ diyeceğim. ikinci tura kaldı” Kaybeder miyim bilmiyorum. , Kazandığımı bilmiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi görevini yapmamıştır. Ben cumhurbaşkanı adayıyım. Cumhuriyet Halk Partisi 12 bin 843 sandıkta gözlemci bulundurmadı. Bu da 4 milyon oy demek. Bu kadar ankete gözlemci koymazsanız. Seçim gecesi bu YSK belgesi ortadayken bana sormuştunuz. Beni sattılar resmen sattılar! , kadın kolları ve ilçe başkanlıkları. Yukarıda çalışan kişi bu sistemi bozdu. Meral Aksner, Kemal Kılıçdaroğlu neredeydi? Herkes bana soruyor. O akşam beni bıçakladılar.”

‘CHP’liler için size zeytin dalı vereceğim’ dedim.

“Siyaset uzlaşma işidir. Ben cumhurbaşkanı adayıyken Erdoğan’ı, Akşener’i, Demirtaş’ı, Karamola Oğlu’nu ziyaret ettim. Troller Erdoğan’la o gün çekilen fotoğrafı bugün çekilmiş gibi yayınlıyor. İstanbul’da biri bölge şefimizi arıyor. Bir arkadaşım başkanınızla görüşmek istediğini söyledi, ben de tamam dedim, “Benimle tanışmak istiyorsunuz” dedim. Çok özür dilerim görüşürüz dedi. Tamam dedim iki ay oldu. Ofisime iki kişi geldi. Uzlaşmanın bir yolunu bulamıyoruz dediler. Sana zeytin dalı vereyim dedim. “Trolleriniz var üç dedim. T, E ve Ho trolleri. Bu trollere de hakaret edilmesin dedim. Muharrem İnce’yi itibarsızlaştırmak için CHP genel merkezinde oturanlar var. AKP trolleri var sadece.”

“AKŞENER, CHP TIRIYLA PAKETLENDİ”

“AKP’den çok oy aldım. Kemal Bey almıyor, siz anlıyorsunuz. Beni de gördüler. Bugün CHP’de uçakta bir milletvekilinin yanına oturduk, ona dedim ki, ‘ Yazık” dedim. AKP’ye gerek yok, CHP kendi evladını çok iyi yiyor. Bay Akchner, “Bir adayın kazanmasını istiyorum,” dedi. CHP genel merkezinde trollerin gazabına uğradı.”

Benim oyum o masadaki diğerlerinin dört katı.

“Kimse beni aday göstermedi. Cumhurbaşkanlarının cumhurbaşkanı aday gösterme yetkisi yok. Partimde sandık hazırladım, 105 bin kişi oy kullandı. Bu insanlar bana güvenmiyor, 105 bin kişi oy verdi. Kendi kararları olmadan çekilmezler, bir şey yapmazlar.” .Örgüt var.Ama Yol Partisi Milli ile tanıştı, BTP ile görüştü ve DP’de genel başkan yardımcılığı yaptı.Ben İYİ Parti’yi masada ayrı tuttum.Benim kalan dörtten 4 kat fazla oyum var. “

“10 Nisan akşamı görüşmek üzere! Gülen keten helvası”

“Öneriyorum, bir yıldır haykırıyorum. 6’lı masa cumhurbaşkanlığı seçimini ayrı yapsın, sandık güvenliği için tüm muhalefet partileri birleşsin sandıklara sahip çıksın diyorum. Mesela, Kırşehir bizim olsun Sandıklara sahip çıkalım 200.000 sandığa birlikte sahip çıkalım.Bunu söylüyorum, bu yine bir cevap.10 Nisan’da listeler açıklanınca görürsünüz.Öngörülerim var dolar 10 olur Lira, deprem meselesi, 3 Mart’ta görürsünüz. Bana “heyecanlı” diyenlere diyorum ki, “10 Nisan akşamı görüşürüz. Yanık gül helvası.”

Cumhurbaşkanlığı ve belediye seçimleri aynı şey değil.

“İnsanlar bu şoktan çıkamadı. DYP, DSP, ANAP, SHP 10’a 20’ye 4’e dağıldı. 20-25’e Tayyip Erdoğan seçildi. Şimdi girdik, Muharrem İnce 25, Kılıçdaroğlu 35, 40 Erdoğan kazandı seçilemiyor Seçilmezse oy ver Neden bölüştürme var Belediye başkanıysa seçilir Belediye başkanlığı ile Cumhurbaşkanlığı seçimini aynı derecede ölçüyorlar Matematik bilenler diyor Burada oylamada bölünme yoktur.”

“Tehlike görüyorum, sokağı görüyorum”

“İstisnai bir oy vereceğim. Cumhurbaşkanlığı adaylığımda CHP arkamda olmadı, belki yük oldu. Parayı harcamadılar. Afişlerimi asmadılar. Beni kötü işlerde çalıştırdılar. Bana kan kusturdular. Oy verdikleri şüpheli. Ben de MHP’nin oylarına talip oldum.” sandığa. Tabii üyelerimizin yüzde 20’si CHP’den istifa etti ve ben sandığa geldim. Oy dağılımı yok. Ses almak için insanları korkutmaya çalışıyorlar. Televizyonda altyazılı okudum” diyen Muharrem, , ‘İnce ol yoksa hesap sorulmaz. Ben bu tehlikeyi görüyorum, sokağı görüyorum. Ben salon siyasetçisi değilim.'”

“Ardouane’de kazanmak istiyorlar”

“Muharrem İnce bu ülkenin hem seçmeni hem de destekçisidir. Beğenin ya da beğenmeyin. İkinci turda İnce’ye ihtiyacınız olacak muhtemelen. Neden ‘malikane adamı, trol’ diye lanetliyorsunuz. İkinci tur oylamada bunu neden yapıyorlar biliyor musunuz?” Erdoğan’ı kazanmak istiyorlar. Kemal Bey’in yanındalar. Kemal Bey’den kurtulacaklarını tahmin ederler. Yüzde 100 garantili belediye başkanlığı kontenjanları var. Çankaya ve Beşiktaş var. Onların sorunu Türkiye değil. Onlar burada. Benim CHP ile bir sorunum yok. Bunlar benim sevgili arkadaşlarım. hepatik. Onlarla aynı ekmeği paylaştık. “

“Otobüs, telefon ve gönüllülerle yiyeceğim”

“Şaban Sevenc bir gün gazeteci arkadaşımla ofisimizde oturuyorduk. Partinin hesabını dakika dakika telefonumdan görebiliyorum. Bağışlara bakıyorum. İfadem orada. ‘Şaban bağış yapıyor’ diye gösterdim. parti insanlarına.’ 1-2 milyon dolar vardı, 20 dakika daha geçti, tekrar girdim hesap 8 bin lira arttı, 20 dakikada. 50 lira 100 lira ve 8 bin lira oldu. Bu sabah itibariyle 5.000 üye daha katıldı. İnsanlar 50 lira, 100 lira nakit para enjekte ediyordu. Çoğunlukla iki bin lira gördük. Bir yandan hazine parasıyla, otobüsle, telefonla, gönüllüyle vuracağım onlara. Yüzde 30 kazanacağım ve ikinci tura kalacağım. 4 Mayıs 2018’de adaylığıma herkes güldü. İlk toplantım Edirne’de yapıldı. Edirne’nin performansını hiç beğenmedim. Hakkari’ye gittim Ayağa kalkmam lazım Hakkari de dedim. 10 gün sonra ayakta durabildim. Kampanyada ilk kez televizyona çıkıyorum. MKY arkadaşlarıma “En çok hangi kanalda popüler olabilirim?” diye sordum. Arkadaşlar “Fatih el-Tayli Habertürk’te” cevabını verdi. Daha sonra sana mesaj attım.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın