https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Muharrem Erki: “Dışarıda bilgisayar sistemi var. Oy verdiğiniz yerde sisteme giriliyor ve oy kullanıyorsunuz.” – Yerel Haberler

Muharrem Erki: “Dışarıda bilgisayar sistemi var. Oy verdiğiniz yerde sisteme giriliyor ve oy kullanıyorsunuz.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkki, yurt dışında kullanılan oylara ilişkin ortaya atılan iddialara ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Yabancıların oy kullandığına dair sosyal medyada çeşitli iddialar var. Daha önce de benzer iddialar ortaya atılmıştı. örnek; Almanya’nın Bremen kenti ile ilgili paylaşım: “Bremen’de 1.138 seçmen var ama doğru oy nasıl 10.680 olabilir?” Bremen’de kayıtlı seçmen yok, sıfır. Her şey Hannover’e bağlı. Hannover seçmenlerinin toplam sayısı 114.119’du. Bu arada Bremen’de oy kullanma kabinleri kuruldu. Dışarıda bir bilgisayar sistemi var. Nereye oy verirseniz verin sisteme giriyor ve oy verdiğiniz ortaya çıkıyor.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkye, yurt dışında oy kullanıldığı iddialarına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Adamın açıklaması şu şekilde:İzmit’te CHP’nin LED ekranı YSK’nin kararına rağmen polis tarafından kaldırıldı.

Yabancıların oy kullanması ile ilgili sosyal medyada dolaşan çeşitli iddialar var. Daha önce de benzer iddialar ortaya atılmıştı. 17 Mayıs’ta genel merkezimizde yaptığım açıklamada bu konuya da değinerek şunları söyledim: Örneğin; Almanya’nın Bremen kenti ile ilgili paylaşım: “Bremen’de 1.138 seçmen var ama doğru oy nasıl 10.680 olabilir?” Bremen’de kayıtlı seçmen yok, sıfır. Her şey Hannover’e bağlı. Hannover seçmenlerinin toplam sayısı 114.119’du. Bu arada Bremen’de oy kullanma kabinleri kuruldu. Bremen’de kullanılan oylar 12.151’dir ve Hannover’deki seçmenlere bağlıdır. Hannover’de seçmen sayısı ise 114 bin 119 kişi. Hepsini tek tek takip ediyoruz. Yurtdışı seçmenler her yerde oy kullanabilir. Bremenli seçmenler gidip Köln’de kullanabiliyor. Köln’deki bir seçmen İngiltere’de gidip kullanabiliyor, Fransa’daki bir seçmen Amerika’da gidip kullanabiliyor. Veya Türkiye’de ise buradaki gümrük kapılarında da kullanılabilir. Dışarıda bir bilgisayar sistemi var. Nereye oy verirseniz verin sisteme giriyor ve oy verdiğinizi gösteriyor.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın