medyauzmani.com
Muğla Büyükşehir, Bodrum’daki altyapı yatırımlarını bitirdi – Yerel Haberler

Muğla Büyükşehir, Bodrum’daki altyapı yatırımlarını bitirdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum’da başlattığı altyapı projelerinde tamamlanma aşamasına gelindi. Güncel kur ile 1 milyar 326 milyon TL’ye mal olan projeleri ile Bodrum’a güçlü bir altyapı kazandırmayı hedefliyor.

Bodrum’a 97 bin metre yeni kanalizasyon hattı

Akyarlar, Beksimet, İslamhanları, Turgutreis, Bahçelievler, Giriş/Erdemil, Koyunbaba ve Gümüşlük mahallelerini kapsayan 518 milyon TL’lik arıtma projesi kapsamında; Bodrum’da yaklaşık 97 bin metre yeni kanalizasyon hattı yapıldı. 2.263 adet muayene bacası ve 979 ejeksiyon bacası imalatı tamamlanırken, 19 tanıtım merkezinin yüzde 76’sı tamamlandı. Koyunbaba, Akyarlar, Turgutreis, İslamhanları ve Erdemil ilçelerinde kanalizasyon inşaatları devam ediyor.


Bodrum Belediyesi’nden “Deprem Kurbanlarına Kadın Elleri” Projesi

Öte yandan bakanlık tarafından gündeme getirilen ancak Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak olan kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi projesinin yüzde 61’i tamamlandı. 350 milyon TL’lik proje kapsamında 5 bin 200 metre kanalizasyon şebekesi ve 6 bin 800 metre basınçlı kaldırma hattı işi yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Bodrum’un doğasının ve özellikle denizlerinin korunması için büyük önem taşıyan arıtma tesisi yatırımları hızla ilerliyor. Bu kapsamda Bodrum Turgutreis’te 231 milyon TL’lik ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi projesinin yüzde 87’si tamamlandı. İleri biyolojik işleme yeteneğine sahip olacak tesisin inşaat çalışmaları tamamlanırken, elektromekanik ekipmanların montajları da devam ediyor.

Gümbet ve Gümüşlük tesislerinin kapasitesinin 200 bin kişiye hizmet verecek şekilde artırıldığı proje kapsamında çalışmaların yüzde 79’u tamamlandı. Proje bedeli 226 milyon 580 bin TL olan Gümbet kanalizasyon arıtma tesisi 3 kat, Gümüşlük kanalizasyon arıtma tesisi 4 kat büyütülecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın