https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Mimarlar Odası temsilcisi Babacan ile yaptığı görüşmede ise, “Bir daireyi 716 bin liraya mal edip, bir milyon 558 bin liraya halka satacaklar. - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Mimarlar Odası temsilcisi Babacan ile yaptığı görüşmede ise, “Bir daireyi 716 bin liraya mal edip, bir milyon 558 bin liraya halka satacaklar.

Mimarlar Odası temsilcisi Babacan ile yaptığı görüşmede ise, “Bir daireyi 716 bin liraya mal edip, bir milyon 558 bin liraya halka satacaklar.

DEVA Parti Genel Başkanı Babacan, Adıyaman deprem bölgesini ziyaret ederek temaslarda bulundu. Babacan, TMMOB Kadastro ve Tapu Mimarları Odası Adıyaman Bölge Temsilcisi Ufuk Bayır, Mimarlar Odası Temsilcisi Fevzi Dost ve Şehir Plancısı Mehmet Ali Adıyaman ile bir araya geldi. Görüşmeye DEVA Başkan Yardımcısı İbrahim Çanki, Mehmet Emin Akmen, Helon Virat ve Cem Afşar da katıldı.

716 bin liraya mal olup 1 milyon 558 bin liraya halka satacaklar” dedi.

Adıyaman Mimarlar Odası Temsilcisi Vivezi Dost, Adıyaman’ın Kahta ilçesinde depremzedeler için yapılacak evler hakkında Babacan’a bilgi verdi. Dost, Qahta bölgesine bağlı Chopanli semtinde 297 konut ve 4 dükkanlı ticaret merkezi inşaatının Çevre ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından depremden bir hafta sonra ihale edildiğine dikkat çekerek, Dost, evlerin yüksek fiyatla ihale edildiğini iddia etti. fiyat.

Mimar Vivezi Dost dedi ki:

Devlet yaklaşık inşaat maliyetlerini 11 Şubat 2023’te açıkladı. “En yüksek konut” dediğimiz 30 metrenin üzerinde, iki asansörlü, iki merdivenli yüz konutun metrekare maliyeti 6 bin 825 TL. Adıyaman’da bu yıl yapılan ihalede bu miktar 15 bin TL. İçerisinde herhangi bir sosyal donatı bulunmamaktadır. 4-5 kat ve tek asansör. Bu kahta. Devlet de diyor ki: “İki asansör, çift merdiven ve kapalı otopark yapsanız 716 bin liraya mal olur.” Kaç teklif verildi? Daire maliyeti 1 milyon 558 bin TL. Yani yeri 716 bin liraya mal edip 1 milyon 558 bin liraya halka satacaklar.

Babacan ise rakamlara dikkat çekerek, “En lüks bina, merkezi klima sistemi ve en lüks malzemeleri olan beş yıldızlı bir otel olduğunda metrekare maliyeti bin dolar civarında oluyor. 20 bin lira.”


Yargı kararını verdi: Barış İçin Akademisyenler okula dönüyor

DEVA Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Emin Ekmen, “İhaleyi alan X firması, işi yerinden yüzde 30-40 indirimle taşeronluk yapıyor” dedi.

İbrahim Çanakçı: “Şehrin yükselmesi için işçilik, malzeme, her şey yerli olmalı”

DEVA partisinin ekonomi ve mali politikalar başkanı İbrahim Çanakçı, “Bütün alımlar yerelden yapılmalı. Kentin ayakta kalabilmesi için insan gücü, malzeme her şey yerel halktan olmalı.”

Babacan, “İkinci hafta Adana’daydık. ‘Üreticilerden duyuyoruz, firmalar çok büyük malzeme istiyor’ dediler. Artık ihale yok. Çünkü nereye gideceğinizi biliyorsunuz. Seramik, demir… ince yapı. Malzemeler Fabrikalara depremin ikinci haftasında siparişler verildi Nereye gideceği ne olacağı belli oldu.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın