medyauzmani.com
Milliyetçi Dayanışma Platformu Özdağ’ı ziyaret etti; Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı – Yerel Haberler

Milliyetçi Dayanışma Platformu Özdağ’ı ziyaret etti; Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Milliyetçilerin Dayanışma Platformu ile bir araya geldi. Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okyan, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini açıkladı. Özdağ ise bu seçimin kaderin bir seçimi olduğunu belirterek, “Türkiye mülteci mi olacak yoksa Türkiye Türkiye olarak mı kalacak? Biz bunu bir referandum olarak değerlendiriyoruz. Türk halkının ‘hayır’ diyeceği kanaatindeyiz. Türkiye’nin gizli işgali.”

Milliyetçi Dayanışma Platformu bugün Zafer Partisi genel merkezini ziyaret etti. Platform adına eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okyan, Salih Dilek, Salih Kılıç, Mesut Atilcan ve Mustafa Aydın; Zafer Partisi Genel Başkanı Amit Özdağ ile görüştü.

Özdağ, sosyal medya hesabı üzerinden ziyaretle ilgili paylaşımlarda bulunurken; 64 ilde Türk milliyetçilerine destek ilan ettiler” dedi.

Eski Bakan Yaşar Okyan görüşmenin ardından şunları söyledi:

“Sinan Awan’ın son hamlesi, Milliyetçi arkadaşlarımız ciddi şekilde yaralanmıştır.”

“Burada olmamızın en önemli sebebini en azından kendi adıma söyleyeyim, ben başkan kadar biliyorum, buradaki arkadaşlar da biliyor, ben ve benim gibi birçok arkadaş ilk turda Sinan Oğan’a oy verdik. Yine oy kullandık. milletvekili seçimlerinde Zafer Partisi’ne.Sinan Ogan’ın bu hamlesi bölümümüzde, milliyetçi arkadaşlarımız arasında büyük infial yarattı.Arkadaşlarım ve ben Ata İttifakı’nın başkanı olduğu için Sinan Oğan’a oy verdik.İlginç bir çizgide devam ediyor.Allah razı olsun. onun yolunu aç.

Bu seçimde oy kullanacaksak ve birlikte aldığımız kararda Sayın Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceksek bu Sayın Cumhurbaşkanı sayesindedir. Bunu açık söylüyorum çünkü Sinan Oğan olayı bizi tamamen boşluğa itti. Daha rahat hareket edebilmemiz için Cumhurbaşkanımızın hassasiyetlerinin farkındayız ki bu da kalbimizde. Mültecilere karşı hassasiyetini biliyoruz. Vatanseverliği konusundaki hassasiyetini biliyoruz. Bölücü ve benzeri terör örgütlerine karşı hassasiyetini bildiğimiz için bu görüşü paylaşıyoruz; İnşallah Sayın Kılıçdaroğlu İçişleri Bakanlığı’nı ve partiden bir iki kişiyi en iyi yerlerde değerlendirecektir. Bu bizim samimi arzumuz ve talebimizdir.”

“kaderi seçmek; Türkiye göçmen mi olacak yoksa Türkiye olarak mı kalacak? “

Okuyan’ın ardından söz alan Özdağ, şunları söyledi:Denizli İl Başkanı Horzum, CHP Kadın Kolları üyelerine yönelik saldırıya yanıt verdi

“kaderi seçmek; Türkiye mülteci mi olacak yoksa Türkiye olarak mı kalacak? Biz bunu bir referandum olarak değerlendiriyoruz. Türk halkının Türkiye’nin gizli işgaline ‘hayır’ diyeceğine inanıyoruz. Türkiye’nin gizli işgaline hayır diyeceğiniz gibi, terör örgütlerine karşı etkili, stratejik ve uzun soluklu bir mücadelenin gerçekleştirilmesine de tanık olacaksınız. Bu süreçte Türk milliyetçileri ve Kemalistler devletin temel ilkelerine, anayasanın ilk dört maddesine ve 66. maddesine hassasiyetlerini açıkça ortaya koymuşlardır.

Bunların Türk siyasetinin temel ve vazgeçilmez ilkeleri olduğunu bir kez daha teyit etti. Bunun da ötesinde Türkiye’nin ve Türk milletinin varlığını ve birliğini korumak için Türkiye’ye karşı bir savaş biçimi olan terörle en etkin şekilde mücadele etmek gerekmektedir. Zafer partisi bu mücadelenin teminatıdır. Zafer partisi, 13 milyon mültecinin devlet ve insan hakları hukukuna uygun, ancak Türk halkının yüksek menfaatlerini gözeten bir anlayışla bir yıl içinde ülkelerine geri gönderileceğinin güvencesidir. Pazar günü yapılacak seçimlerde Türk halkından oylarını Türkiye’yi geri almak ve mülteci durumuna düşmemek için kullanmasını rica ediyorum.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın