https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Mersin Yenişehir Belediyesi’nin ‘Aile Eğitim Kursları’nda yeni bir dönem başladı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Mersin Yenişehir Belediyesi’nin ‘Aile Eğitim Kursları’nda yeni bir dönem başladı

Mersin Yenişehir Belediyesi’nin ‘Aile Eğitim Kursları’nda yeni bir dönem başladı


Tarsus Belediyesi’nin kadınlara yönelik açtığı okuma yazma kursu devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi, 2019 yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak “Erken Çocuk Gelişim Projesi: Yenişehir Modeli”ni hayata geçirdi. Proje bileşenlerinden biri olan 0-3 Yaş MABEP Aile Eğitimi, ebeveynlere erken çocukluk gelişim dönemlerinin özelliklerini, yaş grupları için oyun ve destek sistemlerini, aile olmanın önemini ve aile olgusunun gelişim dönemlerine etkisini kazandırıyor, okul öncesi eğitim, yenidoğan temel eğitimi, rehberlik eğitimi ve psikolojik danışmanlık. Yenişehir Belediyesi ve Marmara Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen program, ebeveynlere ücretsiz olarak sunulan eğitimlerle çocukların sağlıklı gelişimine yön vermeyi amaçlıyor.

Marmara Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. doktor. Ozana Ağız ve Marmara Aile Becerileri Eğitim Programı’nın (MABEP) uzman akademisyenleri tarafından verilen eğitimlere katılan ailelere eğitim ve çocuk kitapları da ücretsiz olarak veriliyor.

Yeni dönemde 61 velinin katıldığı eğitim kurslarının açılışında konuşan Başkan Özyiğit, şunları söyledi:

Çocuklarına değer veren aileler, geleceğimize ve ülkemize değer veriyor demektir. Her aile bir okul, her ebeveyn bir öğretmendir. Ülkemize örnek olmasını istediğimiz bu projeye katılımınız geleceğimiz için çok önemlidir. Yeni dönemde erken çocukluk eğitimi ülkemize yayılacak ve eğitim politikamızın ön saflarında yer alacaktır. Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu konuyu çok önemsiyor ve takip ediyor. Bu süreçte emeği geçen tüm hocalarıma, ilgi gösteren velilerimize ve belediyemizde bu başarılı organizasyonu yöneten Yenişehir Belediye Akademi Koordinatörü Raif Çakmak’a teşekkür ederim.

Yeni eğitime kayıt olmak isteyen aileler 0324327 46 40 numaralı telefon hattını arayarak veya Yenişehir Belediyesi Akademi’ye giderek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın