https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Merkez Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları üyelerine yönelik “Sen teröristsin” saldırısı… – Yerel Haberler

Merkez Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları üyelerine yönelik “Sen teröristsin” saldırısı…Oktar: TRT, Kanal D, ATV gibi televizyonlarda insanların menfaatleri çiğneniyor.

CHP’nin Merkisevindi ilçesindeki kadın kolu üyeleri, cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için saha çalışması yaptıkları sırada bir grup erkeğin saldırısına uğradı. Kadın kolundan bir üye dedi ki: Sen bir teröristsin. Ondan şikayetçiyim.” Olaylara tanık olan bir kadın, “Yeter, hepimiz terörist miyiz? CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Beşir Karaca da olay yerine giderek saldırıya uğrayan kadınları dinledi.

Denizli’nin Merkisefendi ilçesinde pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için saha çalışması yapan CHP Kadın Kolları üyeleri, bir grup erkeğin sözlü saldırıya uğradığını söyledi. Merkizfendi Kadın Kolları başkanı ve beraberindeki kadınların saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülzar Beşir Karaca da izin töreninin ardından olayın yaşandığı yere giderek saldırıya uğrayan kadın ve görgü tanıklarıyla görüştü.

“Terör buraya sığınamaz, bu mahalleyi terk edemez”

Sözlü saldırıya uğrayan CHP’li bir kadın kolu üyesi, “Sen teröristsin, teröristler burada duramaz, defol bu mahalleden” dediler, “Şikayetçiyim” dediler.

Olaya tanık olan bir genç, “Sen PKK’lısın, teröristsin” sözleriyle kadınların saldırıya uğradığını gördüğünü belirterek, “Kavgaya girdik, ayrılmak zorunda kaldım” dedi.

“Cumhuriyet’i bir mükemmellik kurdu, diğeri de Allah’ın izniyle onu koruyacak.”

Bir mahalle sakini saldırıyla ilgili olarak, “Bunu tek tek başaracağız. Bu kadarı yeter, hepimiz terörist miyiz? O zaman ben de hainim. Ne alakası var? Kemal’in biri cumhuriyeti kurdu, diğeri kurtaracak” dedi. Allah’ın izniyle.” Tepkisini “Sınırsız hesap verecek” sözleriyle dile getirdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın