https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Meral Aksner: Sayın Kılıçdaroğlu’nu destekliyorum – Yerel Haberler

Meral Aksner: Sayın Kılıçdaroğlu’nu destekliyorum

Millet İttifakı ve CHP Genel Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İlçe Başkanı Kanan Kaftancıoğlu, ünlü tarihçi İlber Ortaylı, jeolog Celal Şengur ve sanatçı Candan Erçetin. .

Akchner burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Biz misafir değiliz ev sahibiyiz.

“Muhacir, muhacir, muhacir, muhacir isimleriyle anılırız ama hepimiz Anadolu’nun göçerleri ve Türkmenleriz. Onun için Anadolu’nun sahipleri olarak Rumeli’yi terk edip, Rumeli’yi İslamlaştırmak için gönderildik. Biz misafir değiliz, biz ev sahibiyiz, bizi buradan gönderdiler, devlet sonsuza kadar devam etsin.

Annem Afşar’ın ailesi, babamın ailesi Türkmen Cumhuriyet savcısı. Yunanistan’a gittiler, Bulgaristan’a gittiler ve isimleri Türkmen Tien Shan’ın adı oldu. Şimdi bir hata yapıldı. misafir muamelesi 21 yıldır misafirlere büyüyen ikram. Hayır, biz misafir değiliz. Bizler, İslamlaştırma ve Türkleştirme misyonuyla gönderilen Rumeli ve Balkan fatihleriyiz. Hoşgeldiniz fatihlerin oğulları. أولئك الذين عذبوا أكثر من غيرهم في كل ركن من البلقان ، لكنهم لم يتنهدوا ، لم يتذمروا وتحملوا كل الآلام التي عانوا منها ، ثم أُجبروا على إرسالهم إلى “احتلال ذلك المكان ، أسلمته ، أتركه” وبعد تعرضهم لاضطهاد كبير ووحشية ومجازر كبيرة انسحب العثمانيون ويقولون ” gel”. Ailem onlardan biri. Buraya gelenler gider, oraya gelenler.

“Bize bunun bir filme çekilmediğini ödeyin. Yazıklar olsun, bize bundan bahsetmediler.”

İlginçtir Sayın Başkan, birçok büyük Rumeli ailesi ve zengin aile burada. Ailelerimizin hepsinin Osmanlı’ya borç verdiğini biliyor muydunuz, vermediler. Eşyalarını bıraktı ve konuşmadı. 1242 dönüm yerine her kişiye 8 dönüm verildi ve “Teşekkürler” denildi. Özel bir durumumuz var. Kadın çok güçlü. Bu bir hatıra ve asla unutulmayacaklar. Hiçbir şeyi unutmazlar. İyiliği unutmazlar, kötülüğü de unutmazlar. Çünkü kadınlar üç iç göç yapmıştır. Adamlarımız asker. Annemin amcası Yemen’de şehit. Hepiniz aynısınız, hepimizin ailesinde bir şehit var, küçük çocuklarıyla önce Balkanlar’a, sonra Balkanlar’dan Türkiye’ye göç ettiler. Şimdi hayal etmenizi istiyorum. Bunu hep inkar ettik. Gözlerinizi kapatın ve bir aile düşünün; Koca yok, baba yok, yaşlı dede yok. Bir büyükanne ve bir büyükanne var. Kucağında küçük bir bebek. Sırtında bir çocuk ve elinde bir çocuk. Yürüyorsun; Sen yürüyen bir kadınsın. Bir insanı kurban edeceksin, bir çocuğu kurban edeceksin. Yazıklar olsun bu filmler yapılmadı. Onlara söylemediğimiz için bize yazıklar olsun. Onun için biz Suriyelilerle eşitiz, böyle bir şey olamaz. İki çocuğu kurtarmak için gönüllü olarak bir çocuğu terk eder. Bu yüzden eve döndüğümüzde önce şikayet etmeden çalışıyoruz. Kadın, erkek ve çocuklar çalışmaktan şikayetçi değil. Adamlarımız. Kanuna, tüzüğe, genelgeye, her şeye uyar. Kirasını zamanında ödüyor. Din değil. Mafya çıkmazı, baron çıkmazı, uyuşturucu baronu çıkmazı ve en önemli özelliğimiz köylerimizdeki mezarlıklarımızda sadece dedelerimizin, büyük büyükbabalarımızın ve büyük büyükbabalarımızın mezarlarının bulunmasıdır.

“Biz Orta Asyalı ailelerin çocuklarıyız.”Cumartesi Anneleri / Reddedilenler

Kısa bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanımız demişti ki; Suriyelilerle eşittirler, kaçaklarla eşittirler” dedi. Bizler bu coğrafyadan, Anadolu ve Orta Asya’dan gelen ailelerin evlatlarıyız. Biz Kızık Türkmenleriyiz, Oğuzlar boyuyuz ve o bölgede Tian Shan Türkmenleri adını almışız. Bütün mahkeme kayıtlarında ve kadastro defterlerinde soyadlarımız yazılıdır. Şimdi bu mavi-gri kurdun vatandaşlarına pusulanın ucunu koyarsanız ve onlara misafir muamelesi yapmazsanız, bu işin en fedakar, fedakar ve saygılı insanları olan bu Türkmenlerin ne kadar acı çektiğini bilirsiniz. ülke. .

“KILIÇDAROĞLU Hanım PKK ile oturmaz garanti ederim. Veto ile masaya oturmam garanti ederim”

Şimdi 21 yıldır küsmüşüz. Bozkurt’un mavi gözlü annesine yönelik her türlü hakaretin arttığı konusunda Başbuğ olarak hemfikiriz. Son zamanlarda tüm Rumeli Türkleri Suriyelilerle özdeşleştirilmiştir. Bunun için bir karar vereceksin. Görebildiğim kadarıyla, buradaki çoğunluk kararını vermiş görünüyor. Bir karar vereceksin. Bu saçmalık, bu saçmalık, 21 yıldır bizi küçük gören, bizi başkalarına tercih eden, parmak sallayan ve mirasımızı sürekli sorgulayan, tarih bilmeyen, coğrafya bilmeyen, edebiyat bilmeyen, felsefe bilmeyen bu zihniyet, bu zihniyet Mantık bilmeyen bu Pazar günü meşru oylarınızı devirecek ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu on üçüncü cumhurbaşkanı seçeceksiniz. Ben Meral Akşener. Batı Trakya’da iki cumhuriyet kuran Atatürk’ün dostu Hasan Tahsin Arghun’un yeğeni. Ben de onun adına Sayın Kılıçdaroğlu PKK ile oturmaz, kefilim diyorum. FETÖ ile masaya oturmayacağını garanti ederim. Hizbullah ile masaya oturmayacağını garanti ederim. Benim için haram kefillere elini uzatmaz. Çünkü hamdolsun babamın amcasının bize bıraktığı en önemli miras sadakasıdır. Dolayısıyla bu dürüstlüğü benden sonra alan ve buna layık olmak için çabalayan bir yeğen olarak tüm kazanımlarıma kefilim, onun bana ihtiyacı yok ama hakkına karışmayacağına hemşerilerim arasında kefilim. bir kölenin.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın