https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Melikyazı’da 4 bin 500 çınar fidanı ağaçlanacak - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Melikyazı’da 4 bin 500 çınar fidanı ağaçlanacak

Melikyazı’da 4 bin 500 çınar fidanı ağaçlanacak

Kayseri’nin Melikgazi Belediyesi, uzun yıllar ayakta kalabilen çınar ağacını saksılara dikerek, ağaç formunda bölgenin park ve yeşil alanlarına dikecek.
Kayseri Belediye Başkanı Dr. Mustafa Balangioğlu, “Yeşil ve güzel bir alan oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esenyurt mahallesinde yeni bir alanı çınar ekimi için hazırladık. 4 bin 500 adet çınar fidanını önce saksılara diktik, ardından toprağa diktik. Yaptığımız karışım oranları ile verimli toprak.

Fideleri damla sulama sistemi ile sulayın. Bahçelerimizde ve yeşil alanlarımızda ağaç olarak yetiştirdiğimiz çınar fidanlarının bakımlarını düzenli olarak yapıp dikeceğiz. Yaşadığımız çevre ne kadar yeşil ve güzel olursa o kadar mutlu oluruz. Sürekli ağaç ve fide getiriyoruz ve onları toprağa topluyoruz. Allah’ın izniyle ağaç dikip çevreyi yeşillendireceğiz Allah’ın izniyle. Melik Gazi’ye çınar ağaçları diktiğimizde Kayseri’de 300-400 yıl toprakta yaşayacak ve gelecek nesillere aktarılacak. Ağaçlandırma çalışmalarıyla bölgede kişi başına düşen yeşil alan miktarı daha da artacak” dedi.


Kayseri Büyükşehir’e 3 park elektrikli süpürge

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın