medyauzmani.com
Mehmet Ali Aka: Kılıçdaroğlu kardeşime zulmetmeyin – Yerel Haberler

Mehmet Ali Aka: Kılıçdaroğlu kardeşime zulmetmeyin

Gazeteci Abdi İpekçi suikastı ve Papa II. Ioannis Paulos’a suikast girişimi ile tanınan Mehmet Ali Ağca, uzun bir aradan sonra, özellikle seçimler öncesi bir videoda yer almasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Ağca, yıllardır süren sessizliğini Udatv’ye bozdu. Odatv Genel Yayın Yönetmeni Can Özçelik’in sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Ağca, güvenlik nedeniyle programa arkadaşının aracından katıldı. Ağca, görüşmenin “oluşturulması planlanan sosyal medya platformu” ile ilgili olduğunu ancak tuzak olarak kurulduğunu iddia etti.

“Hapisteki arkadaşım Amber şu anda medyanın yüzde 50’sine sahip. Medya düzenbazların elinden kurtarılmalı ve dürüst insanlara teslim edilmelidir. Ne var bunda?” diyen Ağca’nın sorusuna yanıt olarak şunları söyledi:

Bu görüşme 4-5 gün önce Büyükçekmece’de bir villada gerçekleşti. Bu toplantıya katılanlardan sadece ev sahibini tanıyorum, gerisini bilmiyorum. Ne yazık ki bu toplantıya birçok yanlış kişi katıldı. Sosyal medya platformu kurulacak denildi, medyanın sahibi yaklaşacak dediler. Ben de böyle bir platform oluşturmak istedim. Maalesef beni yakaladılar. Bu kötü bir tuzak. Ne yazık. Çünkü toplantının ertesi günü bu görüşmenin görüntüleri medyaya düştü. Ev sahipliği yaptığınız birini videoya kaydetmeniz çok yazık. Kısa bir video çekeceklerini söylediler. Bir saat konuştum, haram yemem dedim, yetim hakkını yemem dedim.


Rusya’dan yeni tahıl koridoru kararı

“Adamın bir milyar doları kalmamıştı.”

Devrimci olduğunu iddia eden Ağca, “Ben bir devrimciyim. Kemal Kılıçdaroğlu’nu iyi bir insan olarak görüyorum. Bakın oy kullanmıyorum ama Kılıçdaroğlu’na kin ve nefret beslemenin, Kemal Kılıçdaroğlu’na zulmetmenin bir mantığı yok. ..adam milyarlarca doları çalmadı..hata yapmadı..seçilirse de seçilsin..yeter..yeter..kardeşim Kemal Kılıçdaroğlu’na zulmetmeyin.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın