https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
MEB depremde kaç öğretmenin hayatını kaybettiğini bilmiyor - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » MEB depremde kaç öğretmenin hayatını kaybettiğini bilmiyor

MEB depremde kaç öğretmenin hayatını kaybettiğini bilmiyor

Büyük hasara yol açan depremler sonucunda herhangi bir ilde kaç öğretmen öldü sorusuna yanıt Kahramanmaraş merkezli 11 ilde aranıyor. Eğitim uzmanı Mexut Belmouk, “Cumhurbaşkanlığından resmi bir taleple sordum. Bu bilgi bizim çalışma alanımızda değil ve ölen öğretmen sayısı hakkında bilgimiz yok” dedi. Bir öğretmen olarak MEB’in bu Gerçekten bilgisi olmadığını düşünmek bile istemiyorum.


Paralı yol Galata Kulesi’ne açılıyor

“öğrencilere sorun”

“Hayatını kaybeden öğretmen sayısı ve illere göre dağılımı nedir?” sorusuna yanıt isteyen Palmok, “Depremde şehit olan hocalarımızın bilgileri ellerindeyse ve saklıyorlarsa bu, medyaya karşı harekete geçerek devletin ciddiye alındığı anlamına geliyor. 4982 Sayılı Erişim Kanunu. Bakanlık kaç öğretmenin öldüğünü bilmiyorsa o halde ağlayan öğrencilerine sorsunlar.

Ölen öğretmen sayısı 500’ü geçti

Depremde 500’den fazla öğretmenin hayatını kaybettiğine inanılırken, sadece Şanlıurfa ve Adıyaman MEM hayatını kaybeden öğretmen sayısını açıkladı. İlk 10 gün verilerine göre; Adıyaman’da 106 öğretmen, 1 ilçe milli eğitim müdürü, 10 okul müdürü ve 33 personel olmak üzere 150 kişi hayatını kaybetti. Şanlıurfa’da 16 öğretmen hayatını kaybetti. Bu illerdeki son durum da bilinmiyor.

not defteri

– Deprem bölgesinde görev yapan 1080 öğretmen başka illere atandı.

– Depremden etkilenen öğretmenlerin atama süresi 17 Mart’a kadar uzatıldı.

– 242 bin 904 öğrenci depremden etkilendi ve okul kayıtları diğer valiliklere kaydırıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın