medyauzmani.com
Mansur Yavaş, depremden sağ kurtulan üreticilerin ellerinde kalan kayısılarla ilgili protokol imzaladı. – Yerel Haberler

Mansur Yavaş, depremden sağ kurtulan üreticilerin ellerinde kalan kayısılarla ilgili protokol imzaladı.

Kılıçdaroğlu, “Malatya kayısı üreticisinin rahat etmesi için tüm belediye başkanları ellerinden geleni yapacaktır. Merak etmeyin.”


Kılıçdaroğlu deprem bölgesinde: Acınız acımızdır

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, deprem bölgesi olan Malatya’ya geldi. Kılıçdaroğlu’na; CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Selin Saik Bök, CHP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cet Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş.

Akçadağ ilçesinde bir vatandaş Kılıçdaroğlu’na Ören’den ayrıldığını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Gitme. Ören’den ayrılma, Aksada’dan da ayrılma. Kalacaksın, üreteceksin, kazanacaksın” dedi.

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile protokol imzaladı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğludedi ki:

“Malatya’da etkilenen işyerleri için, herhangi bir zamanda ürünlerini paraya çevirebilmeleri için şartlar sağlanana kadar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş, işyerlerinin ürünlerini pazarlayabilecekleri ortamlar sağlayacak. ürünlerini Ankara’da “Malatya” günleri düzenleyerek ürünlerini tanıtacak.Ayrıca kayısı üreticilerinin Ankara merkezde çeşitli işyerlerinde ürünlerini satmalarına imkan tanıyacak.Bu protokol sayesinde Ankara Belediyesi kayısı üreticilerinin depremde zarar gören ve zarar gören ürünlerinin bir kısmını satın alacak ve promosyon olarak dağıtın. Allah onlardan razı olsun. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak kendilerine teşekkür ediyorum.”

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş şunları söyledi:

“Az önce Ticaret ve Sanayi Odası’nda yaptığımız toplantıda birçok depremzedenin ürettikleri kayısıları pazarlayamadıklarını, büyük tüccarların bir şekilde pazarladıklarını ancak özellikle üretici tüccarların bundan bahsetmişler. yapamamak.

Biz Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer büyükşehir belediyeleri olarak 11 büyükşehir belediyesi ve diğer tüm ilçe belediyeleri olarak; Hem kayısı alacak herkes kendi bütçesine göre ama buradan Ankara’nın merkezi yerlerine ulaşımına da yardımcı olacağız. Küçük üreticilerin malını pazarlayamayan depremzedelere mal satacağı alanları göstereceğiz. Büyük bir showroomumuz var. Orada Malatya Günleri düzenleyerek, en azından bu kayısıları orada satarak onlara destek olmak istiyoruz.

Ardından hazırlanan protokol metni imzalandı.

Kılıçdaroğlu, “Malatya kayısı üreticisinin rahat etmesi için tüm belediye başkanları ellerinden geleni yapacaktır. Merak etmeyin.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın