https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Manisa Salihli’de yağışa karşı önlemler devam ediyor – Yerel Haberler

Manisa Salihli’de yağışa karşı önlemler devam ediyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ), il genelinde şiddetli yağışlar nedeniyle oluşabilecek sellere karşı yağmur suyu şebekesini temizlemeye devam ediyor.

Sanitasyon departmanı ekipleri, Salhi bölgesi genelindeki ana arterlerde başlayan temizlik çalışmasına devam ediyor. Bu kapsamda Gökçepınar Caddesi’nde yağmur suyu şebekeleri temizlendi, meyve sebze şeklinde iki adet yağmur suyu şebekesi yapıldı. Ayrıca çevrede kirliliğe neden olacak malzemeler de ekipler tarafından toplandı. Yağmur sularının yağışlı havalarda sokaklarda birikmesi nedeniyle vatandaşlarımızın zarar görmesi engellendi.İzmir ve Manisa’da yağmur ve dolu etkili oldu

Temizlik İşleri Daire Başkanı Cem Çöllü, “Küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle artık ani yağışlar oluyor. Bu yağışlarda yollar sular altında kalıyor ve vatandaşların geçmekte zorlanmasının nedeni ise ızgaralardaki çöplerden kaynaklanıyor. Bunları temizlemek ve daha iyi çalışmalarını sağlamak noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatıyla tüm ekiplerimizle sahadayız. İl genelinde bu doğrultuda çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Vatandaşlarımızı yağmur suyu şebekelerinin çöp olarak kullanılmaması konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyorum.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın