https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Malatyalı Mithan, Başkan Kiliadarulu’nun adaylarına, “Bugün gelip bizi sorarsanız yarın uçağa kadar bizimle olacağınızdan eminim” dedi. - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Malatyalı Mithan, Başkan Kiliadarulu’nun adaylarına, “Bugün gelip bizi sorarsanız yarın uçağa kadar bizimle olacağınızdan eminim” dedi.

Malatyalı Mithan, Başkan Kiliadarulu’nun adaylarına, “Bugün gelip bizi sorarsanız yarın uçağa kadar bizimle olacağınızdan eminim” dedi.

Yazı Başlığı: Tamer Arda Erçin – Kamera: Furkan Erdem

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya’nın depremden etkilenen ilçelerinin muhtarlarıyla bir araya geldi. Bir lider Kılıçdaroğlu’na, “Başta CHP olmak üzere Türkiye’nin diğer illerinden belediye başkanlarını ve belediye ekiplerini kucakladık” dedi. Bizimle bir oldun. Kendi adıma çok teşekkür ederim ve bizimle olduğunuz için mutluyum. Bu insanlara daha çok yardımcı olacağınıza eminim. Eminim ki bugün gelip dertlerimizi sorarsanız, yarın yaylaya çıktığımızda eminim yanımızda olacaksınız.” Kılıçdaroğlu, “Türkiye yeniden ayağa kalkacaktır” dedi. Barış ve kardeşlik içinde kucaklaşacağız. Elbette her birimizin farklı görüşleri olabilir. Vatan bizim vatanımız, bayrak da bayrağımızdır. Bu yüzden birlikte olacağız.”


Pınar Gültekin davasında karar: ağırlaştırılmış müebbet hapis

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, deprem felaketinden etkilenen Malatya’nın bugünkü Yeşilyurt ilçesinde, depremden etkilenen vatandaşlara yardımda bulunan Ticaret ve Sanayi Odası, çadır kentler, dernekler, STK’lar ve ilçe başkanlarını ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, beraberindekilerle Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) da ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyeti MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu karşıladı.

Sayın Cumhurbaşkanı, hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin onu halkla buluşturmak için elimden gelenin en iyisini yapıyor” dedi.

Kılıçdaroğlu daha sonra Yeşilyurt ilçesinde ilçe muhtarları ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Zaim, Kılıçdaroğlu hakkında şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız ilk günden beri renk ırk ayrımı yapmadan, siyasi ayrım yapmadan milletin yanında elinden geleni yapıyor. Çünkü bugün siyaset zamanı değil, bugün zamanı diyoruz.” Bundan ders çıkarıp harekete geçmeyi temenni ediyoruz.Önümüzdeki günlerde başkanımızın dediği gibi daha kararlı adımlarla, “Bugünü görmemiz ve yarın için sağlam adımlar atmamız gerekiyor.”

“85 milyonla gerçekten bir oldun, iyi ki varsın”

Muhtar, “Belediye başkan yardımcım, kaymakam, eski belediye başkanım, Arapgir Belediye Başkanım Veli Ağbaba Bey depremin ilk gününden bu yana ellerinden gelen fırsatı değerlendirerek Malatya ve hemşehrilerimizin yanında olmuştur. Bir.Ayrıca Türkiye’nin diğer illerinden belediye başkanları ve belediye ekipleri siyasi olarak özellikle CHP başta olmak üzere tüm il ve ilçelerinde bizleri gerçekten sahiplendiler.Halkımızın yanında oldular ve aileleri onları gördü.Bizi iyileştirmeye çalıştılar. yaralar.gerçekten 85 milyonla bir oldun.ben şahsım adına çok teşekkür ederim.hayırlı olsun.inşallah en çok bu insanlara faydalı olursun. eminim bugün gelip dertlerimizi sorarsan eminim yarın düzlüğe çıkarken yanımızda olacak.

Yavaş: “İki gün sonra Malatya belediye başkanı aradığında ‘ekmek yok, su yok’ dedi”

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bir haber aldık Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşeceğim. Geliyor gidiyor. Hemen Adıyaman’daki milletvekilimizi aradım. Kahta Belediye Başkanını aradım. Hatay’ı aradım. Bazı yerlere ulaşılamadı ama iki gün sonra Malatya Belediye Başkanı aradığında “Ekmek yok, su yok” dedi.Hemen yönlendirdik.Ayrıca ASKİ’miz gelip arıtmalı en az içme suyu ve ameliyat suyu koydu. araştırma hastanesinde paket.Daha sonra başkanımızın talimatı ile Maraş’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Hatay’a atandık.Buraya hem Muğla Büyükşehir hem de Eskişehir Büyükşehir atanıyor.Onun liderliğinde 20 büyük belediye atanıyor.Bizler elimizden geldiğince vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermeye çalışıyoruz.”

“İnşallah hep birlikte, hep birlikte.”

Yavaş, “Malatya kayısı üreticisinin ve esnafının Ankara’da satabileceği ürünler varsa Sayın Başkan biz de protokolle yer gösterip bir kısmını da belediyemize götürerek buradaki esnaf ve çiftçiye destek olmaya çalışıyoruz. .Zamanında talep olursa Veli Bey (Veli Ağbaba) aracılığıyla elimden gelen desteği vermeye hazırız.Biz her zaman deriz, biz işimize görev olarak bakarız.Allah korusun Ankara’da bir şey olursa siz orada olursunuz. Bunu hemen gördük, yaptık Cumhurbaşkanımızla her yeri iki kere gezerek. Türkiye’de ayrım gözetmeksizin bütün belediyeler burada. Bütün sivil toplum örgütleri ayaklandı. Bu ekip çalışmasının hep bir arada olmasını temenni ediyorum” dilekler.

“Melas Belediye Başkanı, bir kartonun sırtında geliyor buraya, Genelkurmay Başkanı”

Bir başka şef de “Kadıköy Belediye Başkanı… Milas Belediye Başkanı geldi burada mukavva üzerinde yattı Sayın Başkan. Avcılar mahalle muhtarı gelip bize burada 95 çadır verdiler. Buradan özel olarak sesleniyorum sağ olun. sen, göz yaşlarımızı silen onlardı.” .

“Sorumluluğunuz için teşekkür ederiz.”

Bir başka Kılıçdaroğlu lideri, “CHP teşkilatı Seyran ilçesinde büyük bir çadırkent kurmuştur. Arapgir Belediye Başkanımıza, Sayın Milletvekilimize, Kaymakamımıza ve Kaymakamımıza teşekkür ederiz… İlginize teşekkür ederiz.”

KILIÇDAROĞLU: “Maltalıların yeniden ayağa kalkması gerekiyor, gidenler yine gidiyor”

Kemal Kılıçdaroğlu liderleri dinlerken şunları söyledi:

“Depremi duyar duymaz sadece ben değil tüm belediye başkanı arkadaşlarım sabahın erken saatlerinden itibaren Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar deprem bölgesine sevk edildik. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bundan da emin olmanızı istiyoruz.Elbette Malatya Ahem bir yer deprem sorununu aşmalısınız, aştıktan sonra Malatya ayağa kalkmalı, gidenler de geri dönmeli.Meşhur olan sizde var. Kayısı yani depolarda bekletilmemeli bu alınmalı çiftçimle görüştüm mandıra süt alıyoruz doğru dürüst satamıyoruz diyorlar almamız lazım komşu belediyeler mesela , Hatay süt üreticilerinden süt al peynir yap depremzedelere gönder.Ama burada çok imkanımız yok yapacağız.Sizi desteklemek ve desteğinize katkı sağlamak için elimizden geleni yapacağız.”

“Dünya bizim evimiz, bayraklar bizim bayrağımız. O yüzden birlikte olacağız.”

Kılıçdaroğlu, vatandaşlara başsağlığı dileyerek, “Bu yaraları hep birlikte saracağız. Türkiye yeniden ayağa kalkacaktır. Barış ve kardeşlik içinde kucaklaşacağız. Elbette her birimizin düşüncesi farklı olabilir. Vatan bizim vatanımızdır. bayrak bizim bayrağımızdır yani beraber olacağız. emin olun kanını akıtmak istemiyoruz.” Malatya halkı için olduğu kadar bölge için de “Burası aynı zamanda bir sanayi şehridir” dedi.

Moralinizi bozmayın, umarım Türkiye’yi bir araya getirebiliriz.

Malatya’da iş adamlarıyla tanıştığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Onlar da Malatya’dan kalifiye eleman çıktığını söylüyorlar. Mimar mühendis lazım diyorlar, onlar gelmeden fabrikaları düzgün yönetemeyiz diyorlar. Gelmeleri lazım.” ve bazı faydalar sağlanmalıdır.” Cesaretiniz kırılmasın, umarım Türkiye’de birlikte ayağa kalkarız.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın